چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱
60 اثر به جشنواره ملی شعر مرصاد ارسال شده است

کرمانشاه - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب از ارسال 60 اثر به جشنواره شعر ملی مرصاد در دو بخش فارسی و کُردی خبر داد.

مهدی بساطی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمانشاه، از عملیات مرصاد به عنوان آخرین نبرد ایران و عراق با محوریت منافقین یاد کرد و افزود: هنوز این نبرد با منافقان تمام نشده است و همواره باید در این زمینه کار و اطلاع‌رسانی فرهنگی انجام داد.
 
وی با بیان اینکه 13 دوره است که جشنواره ملی تئاتر مرصاد به میزبانی اسلام آباد غرب برگزار می‌شود، افزود: اکنون که چندماهی است در این سمت مشغول به خدمت هستم، تصمیم دارم تا مرصاد تنها به برگزاری تئاتر منتهی نشود و باید از ظرفیت‌های فرهنگی هنری مختلف استفاده کنیم و اخذ مصوبه جشنواره شعر مرصاد نخستین قدم در همین راستا بوده است.

بساطی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش فارسی و کُردی برگزار می‌شود از ارسال نزدیک به 60 اثر تاکنون به دبیرخانه خبر داد و گفت: 15تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار است که آیین پایانی جشنواه در دهه اول مرداد جاری همزمان با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام‌آبادغرب، افزود: «مرصاد، رهبری، هدایت و ولایت‌مداری»، «مرصاد، رشادت فرماندهان و رزمندگان»، «مرصاد، خاکریز عشق و دفاع از تمامیت ارضی ایران»، «مرصاد، نسل حسینی و مظلومیت شهدا»، «مرصاد، مادران فاطمی، نقش زنان در دفاع مقدس»، از جمله بخش‌های اصلی این جشنواره است.

بساطی در خصوص بخش ویژه جشنواره به «مرصاد، گل واژه ایثار و مقاومت مردم شهرستان اسلام آبادغرب»، «مرصاد، حماسه و فداکاری مردم کرد در دفاع مقدس» اشاره کرد.

وی یادآور شد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه به نشانی شهرستان اسلام‌آبادغرب، هفتصد دستگاه، بلوار معلم، مجتمع فرهنگی هنری غدیر، به کدپستی 6761985863 ارسال کنند و یا با پیام رسان ایتا به شماره 09374357120 ارتباط بگیرند.
 
بساطی ادامه داد: به دنبال گسترش این فعالیت با محورعملیات مرصاد هستیم و این برنامه را داریم تا در سال های آینده جشنواره موسیقی مرصاد و هنرهای تجسمی را اضافه کنیم که در درجه اول علاوه بر تخصیص اعتبار، باید مجوز از وزارت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب شود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها