چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹
دوره آموزش تخصصی «تصحیح متون» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود

دوره آموزش تخصصی «تصحیح متون» با تدریس استاد نجفقلی حبیبی، نسخه‌پژوه و پیشکسوت و مصحح متون کهن در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، سرفصل‌های این دوره آموزشی، شامل آشنایی با اقسام و شیوه‌های تصحیح، وجوه و دلایل اعتبار یک نسخه خطی، اصول و نحوه انتخاب اثر خاص، دلایل توجیهی تصحیح یک اثر و تکنیک‌های خوانش متون خطی می‌شود.

مدت زمان برگزاری دوره آموزش تخصصی «تصحیح متون»، ۲۰ ساعت در ۱۰ جلسه به صورت حضوری در نظر گرفته شده است و تاریخ شروع دوره از ۲۰ تیرماه ۱۴۰۲ در روزهای سه‌شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ خواهد بود.

لازم به ذکر است مهلت ثبت نام دوره آموزشی «تصحیح متون» تا ۱۷ تیرماه تعیین شده است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ثبت نام می‌توانند به آدرس الکترونیکی:lms.nlai.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۸۱۶۲۵۲۵۸-۰۲۱ و ۸۱۶۲۵۲۳۱-۰۲۱ تماس بگیرند.

 نجفقلی حبیبی از استادان مطرح در حوزه تصحیح متون خطی است و در حوزه تصحیح متون فلسفه اسلامی فعالیت‌های ارزنده‌ای را به انجام رسانده است. تصحیح قانون ابن‌سینا در دو مجلد از مهمترین متون تصحیح شده توسط وی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها