سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶
فراخوان ششمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران منتشر شد

فراخوان ششمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط‌عمومی سازمان سینمایی، ششمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران در راستای سیاست‌های تحولی دولت سیزدهم و با هدف تقویت فضای تحقیق و پژوهش در حوزه سینمای ایران، هم‌زمان با هفته پژوهش، در نیمه دوم آذر سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.
بدین منظور از تمامی استادان، دانشجویان، سینماگران و پژوهشگران حوزه سینما دعوت می‌شود تا با ارسال آثار خود در این رویداد ملی شرکت کنند.
متن فراخوان این رویداد فرهنگی به شرح زیر است:

محورهای پژوهشی: سینما، امید‌آفرینی و اعتمادسازی سینما، دین، انقلاب و دفاع مقدس سینما، اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی سینما، صنعت، تکنولوژی، زیرساخت و فناوری سینما، مخاطب، خانواده و سبک زندگی ایرانی‌اسلامی سینما، عزت، اقتدار و هویت ملی سینما، آینده‌نگری، راهبردها، تمدن نوین اسلامی.

شرایط آثار:
۱. مقالات علمی، پژوهشی، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد، رساله‌های دکترا، پژوهش بصری، طرح‌نامه (پروپوزال)، (اعم از چاپ شده در نشریات علمی‌پژوهشی یا دیگر نشریات علمی‌تخصصی مورد تأیید، همچنین مقالات چاپ نشده آماده انتشار) که در فاصله زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا بیستم مهرماه ۱۴۰۲ به نگارش یا انتشار درآمده باشند.
۲. مراکز تحقیقاتی و پژوهشی می‌توانند رزومه، اسناد و مدارک کلیه فعالیت‌های کمی و کیفی خود را در حوزه پژوهش‌های مربوط به سینمای ایران، در مدت زمان اعلام شده، به دبیرخانه جایزه پژوهش اعلام دارند.
۳. پایان‌نامه‌ها مطابق با شرایط و معیارهای هر دانشگاه قابل پذیرش هستند.
۴. آثار «پژوهشی بصری» برای مطالعه و شناخت سینمای ایران (فیلم به‌مثابه مقاله یا کتاب پژوهشی). آثار ارسالی باید کمتر از ۳۰ دقیقه و سال تولید آن‌ها از سال ۱۴۰۰ به بعد باشد.
۵. آثار نباید در دوره‌های پیشین این جایزه ارائه شده باشند.
* دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال، حق استفاده از چکیده پژوهش‌ها در سامانه، کتاب، مجلات، بروشورها و تولید خبر مربوط به این رویداد را دارد.

جوایز:
به پژوهشگران برگزیده جوایزی به شرح زیر اهدا خواهد شد:
برترین طرح پژوهشی: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۵۰میلیون ریال
برترین رساله دکتری: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۳۰۰میلیون ریال
برترین پایان‌نامه کارشناسی ارشد: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۱۵۰میلیون ریال
برترین مقاله علمی: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۰۰میلیون ریال
برترین پژوهش بصری: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۳۰۰میلیون ریال
درصورت عدم احراز رتبه «برترین» در هر کدام از بخش‌ها، به اثری که شایسته تقدیر شناخته شود، لوح تقدیر و پنجاه درصد از مبلغ جایزه اعطا خواهد شد.
بخش حمایتی: حمایت از سه «طرح‌نامه پژوهشی (پروپوزال)» پذیرفته‌شده درباره سینمای ایران، هر اثر تا سقف ۳۵۰میلیون ریال جهت اجرا
گاه شمار:
مهلت ارسال: ۲۵مهر۱۴۲
اعلام برگزیدگان و برگزاری اختتامیه: هفته پژوهش ۱۴۰۲

راه‌های ارتباطی:
دریافت فرم ثبت‌نام: https://apf.farhang.gov.ir
شماره تماس دبیرخانه: 38512234 - 38512739 و 09125366685
نشانی پست الکترونیک جهت ارسال آثار: cinemares@chmail.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها