سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵
«من اعتراف می‌کنم» کتابی درباره ناگفته‌های سازمان مجاهدین خلق 

محمد رحمانی، روزنامه نگار و نویسندۀ کتاب «من اعتراف می‌کنم» گفت: این کتاب هزار صفحه‌ای در پنج فصل، شرایط جامعه و گروهک منافقان را برای مخاطبان خود روایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمد رحمانی، روزنامه نگار و نویسنده در برنامه گفت‌وگو محور جلد دوم با اشاره به نیت نگارش کتاب «من اعتراف می‌کنم»، بیان کرد: قصد من این بود که به اصل تاریخ پایبند باشم و روایت درست تاریخی از این شخصیت در حوزه های روانشناسی، علوم اجتماعی و کمی علوم سیاسی داشته باشم ولی اصل داستان این کتاب، روایت تاریخی است.

رحمانی درباره جدیدترین اثر خود افزود: در این کتاب خود دست به روی یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های تاریخی گذاشتم و از زاویه نگاه «وحید افراخته» که عضو مرکزیت گروهک منافقین بود به بررسی و نقد تاریخ این سازمان پرداختم. این کتاب با زیر عنوان «زندگی و زمانه وحید افراخته» در اعترافات و زندگی وی متوقف نشده است بلکه سراغ ده‌ها پرونده دیگر رفتم و با انجام مصاحبه‌‌های مختلف و سندهایی که باید در جای خود توضیح داده شوند، اثری جامع در این حوزه را خلق کردم.

وی ادامه داد: این کتاب تقریبا هزار صفحه‌ای در پنج فصل شرایط جامعه و گروهک منافقین را برای مخاطبان خود روایت می‌کند. به دلیل نو بودن موضوع و انتشار بسیاری از پرونده‌ها برای اولین بار و نقل‌های مستقیم اسناد، به عنوان یک منبع دست اول به بررسی این پرونده جنجالی تاریخی پرداختم. اعترافات افراخته به این دلیل مهم است که او جایگاه ویژه سازمانی و تسلط کافی بر وقایع درون سازمانی به عنوان یکی از اعضای مرکزیت سازمان مجاهدین خلق دارد. با دقت در اعترافات وی بسیاری از مسائل پیش و بعد از افراخته قابل فهم‌تر‌ می‌شود.

این نویسنده اظهار کرد: یکی از ویژگی‌هایی کتاب خواندنی بودن آن است. بنده قبل از چاپ کتاب، متن آن  را در دسترس افرادی در سطوح مختلفی از سواد و تحصیلات قرار دادم که آن را بخوانند تا برای همه روان و خواندنی باشد. کتاب با استقبال بی نظیر مخاطبان همراه شد و در مرحلۀ پیش از چاپ به فروش رفت و راهی هیچ کتابفروشی نشد. انتشارات روزنامه ایران به دلیل استقبال قابل توجهی که از کتاب انجام شد نسخه های بعدی آن را منتشر کرد.

رحمانی در پایان بیان کرد: انگیزه نوشتن این کتاب نه تخریب شخصیت افراخته و نه ساختن تصویری قدیس گونه از او یا دیگران است؛ بلکه تلاش شده است روایتی همه‌جانبه و منصفانه از آنچه که به وقوع پیوسته، تقدیم مخاطبان شود.
گفتنی است، برنامۀ جلد دوم هر هفته دوشنبه ها ساعت ۱۸:۰۰ به صورت زنده در ketab.tv پخش می شود. علاقه مندان می توانند این برنامه را در آرشیو پخش تلوبیون مشاهده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها