سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
شرکت بیش از 7 هزار و 800 نفر در جشنواره رضوی از شهرستان کرج

البرز- رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان کرج گفت: تاکنون بیش از هفت هزار و 800 نفر از شهرستان کرج در جشنواره رضوی شرکت کرده‌اند.

حسین زکریاپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، اظهار کرد: دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده‌های سنی مختلف از خردسال و کودک، نوجوان، جوانان و بزرگسال برگزار می‌شود. بر اساس آمار بیشترین استقبال از این جشنواره در رده کودک و نوجوانان بوده است و بیش از 4 هزار نفر از این رده در جشنواره شرکت کرده‌اند.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به جشنواره تا یک تیرماه ادامه دارد، افزود: مهمترین اهداف جشنواره ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین به ویژه فرهنگ رضوی و آشنایی با سیره زندگی معصومین(ع) است.

به گفته زکریا پور رویداد‌ها و برنامه‌های زیادی برای جذب افراد به کتابخانه‌ها و گسترش فرهنگ کتابخوانی و جذب مخاطبان به فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌شود که جشنواره رضوی نیز یکی از برنامه‌های بزرگ فرهنگی است.

 او افزود: فعالیت‌های گسترده‌ای برای تبلیغ این جشنواره انجام شده و به حدود 50 مدرسه برای تبلیغ این جشنواره در بین کودکان و نوجوانان مراجعه کرده‌ایم که در نتیجه حدود 60 درصد شرکت‌کنندگان از این رده‌های سنی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها