دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳
دیپلماسی فرهنگی ایران و قطر تقویت شود

وزیر فرهنگ قطر در دیدار با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تقویت دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی عمومی و نزدیک کردن دو ملت ایران و قطر از مسیر فرهنگ و هنر ضروری است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با شیخ عبدالرحمن بن حمد بن جاسم آل‌ثانی، وزیر فرهنگ قطر دیدار کرد. در این دیدار حمیدرضا دهقانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر، علی بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان در دوحه و علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران حضور داشتند.

در این دیدار یاسر احمدوند، ضمن ارائه آماری از وضعیت نشر کتاب در ایران بر ظرفیت بالای فرهنگی کشورمان برای همکاری‌ با کشور قطر به‌ویژه در حوزه تولید و نشر کتاب تأکید کرد و گفت: روابط فرهنگی بین دو کشور باید توسعه پیدا کند.

وی همچنین از میزبانی کشور قطر از هیئت ایرانی حاضر در این دوره نمایشگاه و برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی و حضور قطر به‌عنوان میهمان ویژه در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تشکر و قدردانی کرد.

وزیر فرهنگ قطر نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور هیئت ایرانی حاضر در این نمایشگاه، مشارکت غرفه ایران در نمایشگاه قطر را نسبت به دوره‌های گذشته متفاوت دانست و گفت: تقویت دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی عمومی و نزدیک کردن دو ملت ایران و قطر از مسیر فرهنگ و هنر ضروری است. برگزاری هفته فرهنگی در دو کشور زمینه همکاری‌های بیشتر برای گسترش ارتباطات فرهنگی را تقویت می‌کند.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با شعار «با خواندن رشد می‌کنیم» با حضور ۵۰۰ انتشارات از ۳۷ کشور از ۲۲ تا ۳۱ خردادماه در مرکز نمایشگاه‌های شهر دوحه پذیرای علاقه‌مندان است. در این نمایشگاه ۱۸۰ هزار عنوان کتاب در ۷۵۰ هزار جلد در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
  
خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان به معرفی و عرضه ۸۰۰ عنوان کتاب  از ۶۰ ناشر در موضوع‌های کودک و نوجوان، کتب نفیس، آموزش زبان‌فارسی، موضوعات قرآنی، تقریب مذاهب و... می‌پردازد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها