شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
کتاب «نابودسازی یمن» منتشر شد

چاپ نخست کتاب «نابودسازی یمن؛ درس‌هایی که آشوب در شبه جزیره عربستان برای جهان دارد» تألیف عیسی بلومی با ترجمۀ منصور براتی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نویسنده کتاب «نابودسازی یمن» به شرح شرایط و محیط عمل نقش‌آفرینان اصلی رویدادهای جنگ یمن می‌پردازد و تاکید می‌کند که ریشه‌های این جنگ به سیاست نابودی یمن بازمی‌گردد که نیروهای ائتلاف جهانی به رهبری عربستان سعودی تحت حمایت آمریکا و بریتانیا در پیش گرفته‌اند. جنگی که میلیون‌ها نفر را به نام برنامه‌های نوع‌دوستانه و حتی برنامه‌های «مترقی» انسان‌دوستانه به ورطه قحطی کشانده است.
 
هدف کتاب شناسایی پیوندهای میان جغرافیای یمن و مردمان آن با نیروهای جهانی‌ای است که پیوسته به بهانه‌های گوناگون به سوی یمن دست دراز می‌کنند.
 
نویسنده می‌کوشد از این رهگذر درکی از گذشته، حال و آینده یمن، منطقه، و حتی جهان به دست دهد. بلومی ماجراهای یمن را در بستر تاریخی شکل‌گیری قدرت‌های مالی نوپدید بین دو جنگ جهانی، جنگ سرد، پان عربیسم، ضد امپریالیسم، جهانی شدن و ظهور اسلام سیاسی بازگو می‌کند و به روایت تاریخ کشور زیبایی می‌پردازد که به تاوان خاک حاصلخیز و منابع معدنی و نیروی انسانی خود توسط نظام سلطه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی‌ حاکم که در کتاب امپراتوری نامیده می‌شود، تاراج شده است.
 
عیسی بلومی تاریخ‌‌‌نگار و استاد مطالعات ترکی و خاورمیانه در دانشگاه استکهلم است. او کارشناس ارشد علوم سیاسی و مطالعات تاریخی از مدرسه جدید پژوهش‌های اجتماعی نیویورک است و مدرک دکتری خود را در رشته تاریخ و مطالعات خاورمیانه / اسلامی از دانشگاه نیویورک گرفته است. بلومی سابقه تدریس و پژوهش طولانی‌مدت در دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان را در کارنامه خود دارد.
 
چاپ نخست این کتاب در ۲۸۳صفحۀ وزیری، شمارگان ۱۰۰نسخه و با قیمت ۱۵۰۰۰۰تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان این حوزه قرار گرفته است.
 
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه با شماره 88310610 و فروشگاه اینترنتی با شماره 66415401 تماس حاصل نمایند. همچنین از طریق پیام‌رسان‌های بله و ایتا انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام نمایند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها