شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
کتاب «شکوه انتظار و دیدار» بازار نشر شد

کتاب «شکوه انتظار و دیدار(پژوهشی درباره فلسفه انتظار و ظهور حضرت مهدی(عج))» اثر عذرا انصاری منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «شکوه انتظار و دیدار(پژوهشی درباره فلسفه انتظار و ظهور حضرت مهدی(عج))» اثر عذرا انصاری در ۲۴۷ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

خداوند به انسان بشارت داده است که زمین به صالحان می‌رسد و پایانی خوش در انتظار بشریت است؛ چنان که تمامی آثار شرک و کفر و ظلم و ستم برچیده می‌شود و امنیت و عدالت، جهت زمینه‌سازی برای عبودیت و پرستش پروردگار یکتا برقرار می‌شود. این مژده‌ها در صورتی محقق می‌شود که مردم به دعوت خدا و رسولش که مایه حیات و نشاط و خرمی و امید معنوی است لبیک گویند.

اثر پیش رو با عنوان «شکوه انتظار و دیدار»، چنان که از نامش برمی‌آید، به معرفی انتظار راستین می‌پردازد و اهمیت انتظار توأم با فعالیت و نشاط را باز می نماید و آداب انتظار را با قلمی روان به خواننده یادآوری می‌کند.
 
این کتاب در سه بخش تألیف شده است؛ در بخش اول با عنوان «شکوه منتظَر» نویسنده به تبیین تولد و امامت(چگونگی ولادت حضرت مهدی(عج)، مادر حضرت مهدی(عج) و طول عمر حضرت حجت(ارواحنا فداه) پرداخته و دوران غیبت(مهدی موعود در کتاب های اهل سنت، راز غیبت و دلایل پایان غیبت صغری و آغاز غیبت کبری) را مورد بررسی قرار داده و فایده‌های امام غایب(واسطه فیض، عامل دلگرمی و امید مستمر) را مورد تأکید قرار داده است.

دومین بخش از کتاب حاضر با عنوان «شکوه انتظار» به رشته تحریر در آمده و در آن چیستی و انواع انتظار(انتظار پویا، انتظار ایستا و مولفه های انتظار: خودسازی اجتماع سازی و داشتن روحیه امید) بیان شده و آداب انتظار(خودسازی و تقوا پیشگی، داشتن حالت انتظار فرج آل محمد(ص)، مسئولیت پذیر بودن و برخاستن به هنگام شنیدن نام مبارک حضرت به قصد احترام) مورد بررسی قرار گرفته و آثار انتظار(انسان دوستی، آرامش و درک پاداش شهادت) شرح داده شده و آفت‌های انتظار(برداشت غلط از مفهوم انتظار، تعیین زمان ظهور و گرفتار آمدن به دام مدعیان دروغین) مورد تأکید قرار گرفته است.

«شکوه ظهور و دیدار» عنوان سومین و آخرین بخش از کتاب حاضر است که در آن نویسنده به بررسی شرایط ظهور(معرفت به امام، صبر و پایداری داشتن و روحیه جهادی) پرداخته و در آستانه ظهور (یاس و درماندگی بشر، آشفتگی درونی و باطنی و آمادگی مومنان در آستانه ظهور) را تبیین کرده و نشانه‌های ظهور (نشانه‌های حتمی ظهور: قیام یمانی، صیحه آسمانی، کشته شدن نفس زکیه، نشانه‌های غیر حتمی ظهور خروج دجال، برافراشته شدن پرچم‌های سیاه از خراسان و فراگیر شدن جهان از ظلم و جور) را به رشته تحریر در آورده و پس از ظهور(احیا و گسترش دین، قضاوت عادلانه، امنیت فراگیر و رشد اقتصادی و عمران و آبادانی) را مورد تأکید قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها