دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
نمایشنامه «خواب خوب خواب» منتشر شد

کتاب نمایشنامه «خواب خوب خواب» نوشته سلیم باشکوه که در گذشته به روی صحنه رفته بود از سوی انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب نمایشنامه «خواب خوب خواب» نوشته سلیم باشکوه از سوی انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار شد.

«خواب خوب خواب» ترسیم هابیل و قابیل، یکی از مهم‌ترین اساطیر انسانی است که روایت آن در حصار مکان و زمان خاصی متوقف نمانده است. پرداخت به این اسطوره در کنار پی‌رنگ‌های دیگر که در جریان داستان «خواب خوب خواب» اتفاق می‌افتد نشانی از حضور زنده این اسطوره در زندگی انسان معاصر دارد.

این نمایشنامه سال ۹۶ به کارگردانی سلیم باشکوه و بازی مائده قدیری، کیانوش خان‌محمدی، نرگس هزاره، نیما ذاکر، محمد طایفه و النا آهی به روی صحنه رفت.

سلیم باشکوه کوشیده است که زاویه دیدی هرچند متمایز را در آثار خود به نمایش بگذارد. او در تلاش است تا با کنکاش در زمینه اجتماعی و البته مواردی که به اجتماع بازتاب دارد بتواند نقطه عطفی برای اشاره به موضوعات وابسته، عملی مورد توجه را انجام دهد. باشکوه تاکنون آثاری چون «حساسیت فصلی»، «پریدن»، «چطور می‌توانم همه چیز را فراموش کنم»، «طرح‌های تنهایی» و «اینجا گواتمالا است» را در کارنامه هنری خود دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها