چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس هویت استان مرکزی منتشر شد

رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: حوزه هنری با هدف استفاده از ظرفیت هنرمندان عکاس در ثبت نمادهای هویتی استان مرکزی از قبیل آیین‌ها، معماری، طبیعت، جریان زندگی و… و معرفی هرچه بیشتر شاخصه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری استان مرکزی، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس هویت کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) سالار جیریایی، رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: حوزه هنری با هدف استفاده از ظرفیت هنرمندان عکاس در ثبت نمادهای هویتی استان مرکزی از قبیل آیین‌ها، معماری، طبیعت، جریان زندگی و… و معرفی هرچه بیشتر شاخصه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری استان مرکزی، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس هویت کرده است.

وی ادامه داد: این رویداد با همکاری استانداری مرکزی در دو بخش اصلی با موضوع استان مرکزی و بخش جنبی با موضوع استان مرکزی قبل از سال ۱۳۶۰ در سطح ملی برگزار می‌شود.

جیریایی در ادامه با اشاره به اینکه هنرمندان تا ۱۰ تیرماه سال ۱۴۰۲ فرصت دارند آثار خود را از طریق سایت رسمی جشنواره به آدرس www.hoviatmkz.ir ارسال کنند افزود: شرکت برای تمامی هنرمندان عکاس کشور در جشنواره آزاد است و هر هنرمند در بخش اصلی مجاز به ارسال حداکثر ۲۰ اثر به دبیرخانه است و در بخش جنبی بدون محدودیت در تعداد اثر می‌تواند در جشنواره شرکت کند.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره آمادگی اسکان تعداد معدودی از عکاسان خارج از استان را با هماهنگی دارد اظهار کرد: هیئت داوران این جشنواره با حضور محسن راستانی، علی‌اصغر داودآبادی فراهانی و فرهاد سلیمانی، از داوران مطرح کشوری رشته عکاسی تشکیل شده است که به بررسی آثار ارسالی به این جشنواره خواهند پرداخت.
رئیس حوزه هنری استان مرکزی در پایان با تأکید بر اینکه دبیرخانه مجاز به استفاده از عکس‌ها در راستای اهداف فرهنگی با ذکر نام هنرمند است، عنوان کرد: برای هر اثر راه‌یافته مبلغ ۳میلیون ریال حق تألیف و برای سه اثر برگزیده به‌ترتیب مبلغ ۱۰۰میلیون ریال، ۷۰میلیون ریال و ۵۰میلیون ریال جایزه نقدی و لوح تقدیر در نظر گرفته شده است و به ۵ نفر از هنرمندان عکاس که موفق به کسب عنوان شایسته تقدیر شدند مبلغ ۱۰میلیون ریال به‌همراه لوح تقدیر جشنواره اهدا می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با آیدی @adminhoviat در پیام‌رسان ایتا یا شماره ۰۸۶۳۴۰۳۲۶۴۰ داخلی ۱۰۴ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها