سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
«حکما و اطبا در گذر تاریخ اصفهان» در اصفهان رونمایی می‌شود

اصفهان- کتاب «حکما و اطبا در گذر تاریخ اصفهان» اثری از مؤسس گروه ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، رونمایی می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، کتاب «حکما و اطبا در گذر تاریخ اصفهان» اثر بهجت سادات مؤیدی، مؤسس گروه ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، رونمایی می‌شود.

این اثر گزارشی است از حکما و پزشکان است که پیش از اسلام تا پایان دوره قاجاریه که یا متولد اصفهان بوده‌اند و یا بخشی از زندگی شغلی‌شان را در اصفهان گذرانده‌اند و یا در اصفهان تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده‌اند.

در این اثر که نگارش آن پنج سال به طول انجامیده و در انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (مانی) منتشر شده است، 600 حکیم و پزشک در 17 بخش به همراه شجره‌نامه‌های این افراد و به کمک نمودار معرفی شده‌اند.

بهجت سادات مؤیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا یکی از اهداف نگارش این کتاب را معرفی مرام حکمای دوران گذشته و الگوگیری برای پزشکان امروز و نقدی بر رواج مسائل مادی میان پزشکان جامعه کنونی بیان کرد. به گفته وی جلد دوم از این مجموعه شامل معرفی پزشکان دوران پهلوی و معاصر بوده و در آینده منتشر خواهد شد.

مراسم رونمایی «حکما و اطبا در گذر تاریخ اصفهان» چهارشنبه ساعت 13 در سالن اجتماعات معاونت پژوهشی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

گفتنی است زندگی‌نامه دکتر بهجت سادات مؤیدی به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی پیشرفت در حوزه زنان، توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی واحد اصفهان در حال تدوین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها