شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴
هفت مستند پرتره کمیاب از مشاهیر تاریخ سینما اکران می‌شود

مستند پرتره‌های کمیابِ هفت تن از مشاهیر تاریخ سینمای جهان با زیرنویس فارسی در پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در ادامهٔ نمایش‌های ویژه فیلم‌های هنری و تجربی، رویداد فیلم‌های مستند پرتره سینمایی با عنوان «هفت، سینماپرتره» از روز شنبه ۲۰خرداد تا جمعه ۲۶خرداد در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.
بر این اساس، هر روز از ساعت ۲۰ یک فیلم مستند از یک سینماگر شناخته‌شده به نمایش درمی‌آید و پس از نمایش فیلم نشست نقد و بررسی اثر با اجرای امیر قادری و حضور فیلم‌سازان و منتقدان نام‌آشنای سینما برگزار می‌شود.
در این رویداد، فیلم‌های مستندِ کمیابِ «فیلنی هرگز پایان نمی‌یابد» به‌کارگردانی یوجینو کاپوچو، مستند «جانگو و جانگو - سرجو کوربوچی» به‌کارگردانی لوکا رنا، مستند «یک سال در زندگی اینگمار برگمان» به‌کارگردانی جین مگ نیوسان، مستند «روح پیتر سلرز» به‌کارگردانی پیتر مداک، مستند «لینچ - اوز» به‌کارگردانی الکساندر او فیلیپ، مستند «فورمن در برابر فورمن» به‌کارگردانی هلنا ترشتیکوا و یاکوب هینا و نیز مستند «چشمان اورسن ولز» به‌کارگردانی مارک کوزینز با زیرنویس فارسی به نمایش درخواهند آمد.
این برنامه توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، جشنواره سینماحقیقت، وبسایتِ کافه سینما و پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد می‌توانند از تاریخ ۲۰ الی ۲۶خرداد هر روز ساعت ۲۰ به سالن شماره دو پردیس سینمایی چارسو مراجعه کنند.
حضور در این رویداد برای همگان آزاد و رایگان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها