چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
خوانش و بررسی «صدایی که هم اکنون می‌شنوید» در شیراز

فارس- اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس نشست خوانش و بررسی کتاب «صدایی که هم اکنون می‌شنوید» را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، نشست خوانش و بررسی کتاب «صدایی که هم اکنون می‌شنوید»، ۱۱ خردادماه جاری با حضور زهرا اکبری، نویسنده اثر و بیژن کیا، منتقد ادبی برگزار می‌شود.
 
همچنین در این نشست رویا منوچهری، حمیدرضا افسری، محسن فروغان، حمیدرضا هاشم‌پور، علی نیری و محمد استرحام از راویان کتاب «صدایی که هم اکنون می‌شنوید»، به گفت‌وگو درباره این اثر خواهند پرداخت.
 
کتاب «صدایی که هم اکنون می‌شنوید» نوشته‌ زهرا اکبری شامل روایت‌هایی درباره اوضاع و احوال کودکان در زمان جنگ ایران و عراق در شهر شیراز است. کتاب حاضر مجموعه‌ای از خاطرات افرادی است که دوران کودکی خود را در زمان جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق در استان فارس سپری کردند.
 
 زهرا اکبری در کتاب «صدایی که هم اکنون می‌شنوید» روایت‌های متعددی راجع به بمباران شهرها، ساخت پناهگاه و سنگر، اوضاع آوارگان جنگی و کودکان در آن دوران را جمع‌آوری کرده است. این کتاب به ‌نوعی در زمره‌ آثار مرتبط با تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس قرار می‌گیرد. چهل نفر از کودکان متولد دهه‌‌‌ شصت که دوران خردسالی خود را در ایام پرالتهاب جنگ سپری کردند، در این اثر روایت‌های تلخ و شیرینی را تعریف می‌کنند که خواندن آن‌ها برای هر مخاطبی نکته‌ای در بر دارد.
 
به گزارش ایبنا؛ این ویژه برنامه روز پنجشنبه ۱۱ خردادماه ساعت 16 در مرکز شیرازشناسی بوستان بعثت شیراز برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها