دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
روز قهرمان ملی در تقویم ثبت شد

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی از تصویب و نامگذاری بیستم اسفند، زادروز تولد شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» در تقویم رسمی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ بیستم اسفندماه که مصادف با زادروز سردار شهید سلیمانی است، «روز قهرمان ملی» نام گرفت.

سیدمجتبی محفوظی درباره نام‌گذاری زادروز شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» گفت: بنا به پیشنهاد فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه ۷۹۶ این شورا، بیستم اسفندماه، همزمان با زادروز شهید حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ را با عنوان «روز قهرمان ملی» برای درج در تقویم رسمی کشور به تصویب رساند.

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی با یادآوری فرمایش اخیر رهبری مبنی بر «ضرورت هم‌افزایی دولت و مجلس در اقدامات ملی و بین‌المللی» که در جریان دیدار سوم خرداد ۱۴۰۲نمایندگان پس از اجلاسیه چهارم در حسینیه امام خمینی(ره) مورد تأکید قرار گرفت، افزود: این اقدام ارزشمند را که در سایه هم‌افزایی مجلس انقلابی و دولت مردمی به وقوع پیوست، به مقام معظم رهبری و ملت بزرگوار ایران اسلامی و رهروان جبهه مقاومت تبریک و تهنیت می‌گویم.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها