شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
مستندساز نیشابوری سفر ناوگروه ۸۶ ارتش را روایت می‌کند

مسعود دهنوی فیلم‌ساز جوان نیشابوری به عنوان تنها مستندساز همراه با ناوگروه ۸۶ دنا با همراهی پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، روایت مستقیم و بی‌واسطه خود از سفر فاتحان ناو گروه۸۶ را ارائه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در نیشابور، مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: مسعود دهنوی، مستندساز و فیلمساز نیشابوری عضو انجمن سینمای جوانان ایران تازه‌ترین مستند خود با موضوع ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را درحال تدوین دارد.
 
 مسعود سلیمانی سپهر گفت: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناو بندر مکران پس از ۸ ماه دریانوردی و طی بیش از ۶۵ هزار کیلومتر مسیر دریایی که با هدف طی یک دور ۳۶۰ درجه دور کره زمین بود، وارد وطن شد، از مهم‌ترین ویژگی‌های این ناور، پرسنل تمام ایرانی و تحصیل کرده در دانشگاه‌های ایران و نبود نیروی غیر بومی بود.
 
 وی خاطرنشان کرد: مسعود دهنوی فیلم‌ساز نیشابوری به عنوان تنها مستندساز همراه این ناوگروه شده است و گروه از بندر صلاله عمان به ناو دنا اضافه شد و طی ۱۰ روز تا رسیدن به وطن ویژه‌ترین سفر را تجربه کرد و  ۱۰ روز چشم در چشم قهرمانان دهه هفتادی و هشتادی دوخت که باعث افتخار جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
 سلیمانی یادآورشد: قهرمانانی که قصه‌های بسیاری را طی این سفر از سر گذرانده بودن و با عبور از اقیانوس آرام، تنگه ماژلان، دماغه امید نیک که معروف به گورستان کشتی هاست و شاید هزار اتفاق ریز و درشت دیگر به سلامت در ساحل امن کشورمان پهلو گرفتند.
 
 وی عنوان کرد: این مستند کوتاه یک اثر فرمیک می باشد که کارکتر اصلی ناو دنا است و از زاویه دید او به اتفاقات نگاه شده است.

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: این مستند که در حال تدوین است مشتمل از تصاویر ضبط شده توسط دوربین این مستند ساز طی حضور ۱۰ روزه در ناو و تصاویری از اعضای ناوگروه دنا در این سفر ۸ماهه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها