چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
تبیین مولفه‌های مکتب حاج قاسم پیش‌نیاز تولید آثار است

«سهیل اسعد» مبلغ و دانش آموخته جامعه المصطفی العالمیه، معرفی شخصیت شهید «قاسم سلیمانی» را اولویتی دانست که باید مقدمه تولید و عرضه آثار محتوایی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نمایشگاه  نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲  بهانه‌ای برای گردهمایی چهره‌های فعال فرهنگی در عرصه داخلی و بین المللی است.

غرفه انتشارات «مکتب حاج قاسم»  نیز در نخستین روز فعالیت خود میزبان جمعی از فعالان حوزه نشر و شخصیت‌های فعال فرهنگی بوده است.

«سهیل اسعد» دانش آموخته فلسفه و عرفان اسلامی از دانشگاه جامعه المصطفی (ص) و چهره شناخته شده این روزهای عرصه تبلیغ دقایقی را مهمان این غرفه بود.

وی در پاسخ به این سوال که تولید آثار با  محوریت شهید سلیمانی در کشورهای منطقه و فراتر از مرزهای خاورمیانه به چه بایسته های نیاز دارد؟ اظهار داشت:
کشورهای منطقه به‌ویژه کشورهای عرب زبان ظرفیت آماده ای برای پذیرش آثار و تولیدات محتوای در این زمینه هستند. این در حالی است که کشورهای حوزه آمریکای لاتین در این زمینه نیازمند کارویژه هستند.

این فعال حوزه بین‌الملل، معرفی شخصیت شهید سلیمانی با استفاده از ابزاری همجون فیلم مستند و موسیقی را از جمله الزامات این کارویژه دانست و افزود: به‌عنوان مقدمه و پیش نیاز تولید و عرضه آثار محتوایی، باید مولفه های گفتمان مکتب حاج قاسم و مفاهیمی مانند مقاومت مردمی را تبیین کرد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها