چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۲
شعار نمایشگاه کتاب نشان‌دهنده تصویر آینده است

مدیرعامل انتشارات شهید کاظمی شعار نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲؛ آینده خواندنی‌است را نشان دهنده تصویر آینده دانست.

حمید خلیلی مدیرعامل انتشارات شهید کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خصوص حضور در نمایشگاه کتاب 1402 گفت: انتشارات شهید کاظمی هفتصد عنوان کتاب منتشر کرده است، که پانصد عنوان آن به نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ آورده شده که از این تعداد ۱۱۵عنوان کتاب نسبت به نمایشگاه کتاب سال گذشته جدید محسوب می‌شود و صد عنوان آن در سال ‍۱۴۰۱ برای اولین بار به چاپ رسید.

وی با اشاره به رونمایی پانزده عنوان کتاب از انتشارات شهید کاظمی در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ افزود: کتاب «علامه و انقلاب» در خصوص زندگی علامه طباطبایی فردا پنجشبه در غرفه انتشارات شهید کاظمی رونمایی خواهد شد، همچنین کتاب‌های «الی...» با نگاه مقاومت به بیروت، «سفیر بهشت» در خصوص زندگی شهید آقایی‌پور که در منا شهید شدند، از دیگر کتاب‌هایی است که در روزهای آینده رونمایی خواهد شد.

 مدیرعامل انتشارات شهید کاظمی در خصوص شعار آینده خواندنی‌است نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲تصریح کرد: این شعار نشان‌دهنده تصویری از آینده است، امیدواریم این آینده که در شعار نمایشگاه کتاب آمده است اتفاقات خوبی در آن رخ دهد و نمایشگاه کتاب نیز با این شعار به توفیق برسد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب از نظر کتابفروشان اتفاق خوبی نیست، ادامه داد: به دلیل نیاز ناشران به نقدینگی آنها در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کنند، البته حضور در نمایشگاه یک تجدید دیدار بین دوستداران کتاب و غرفه داران است.

خلیلی حضور نویسندگان در نمایشگاه کتاب را امری مثبت دانست و تاکید کرد: حضور نویسندگان باعث جذب کتاب‌دوستان می‌شود اما نباید نمایشگاه کتاب به یک بازار فروش کتاب تبدیل شود.

گفتنی‌است سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «آینده خواندنی‌ است» ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی‌(ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها