چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
چرا در اقتباس از شاهنامه راکد مانده‌ایم؟

نشر رؤیاپردازان و استودیو کمیکا در سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب دو نشست درباره چالش‌های توزیع کتاب کودک و ضعف اسطوره‌سازی از شاهنامه برگزار خواهد کرد.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انتشارات رؤیاپردازان با همکاری استودیو کمیکا در نمایشگاه کتاب 1402 دو نشست تخصصی در حوزه نشر برگزار خواهد کرد که برنامه‌های آن به شرح زیر است.

نشست اول جمعه ۲۲اردیبهشت درباره «چالش‌های پخش و توزیع کتاب برای ناشران کودک و نوجوان» است که در ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ با حضور دو مهمان در این حوزه برگزار خواهد شد. مهمانان این نشست «میلاد گنجی» مدیر بخش کودک و نوجوان ققنوس و «میلاد حقیقت» مدیر بخش لوازم‌التحریر آفرینگان هستند.نشست دوم به مناسبت روز فردوسی در تاریخ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت با موضوع «شاهنامه و دنیای فانتزی مدرن» برگزار خواهد شد و به این مسئله خواهد پرداخت که چرا ما در اقتباس و قهرمان‌سازی از منبع بزرگ و غنی‌ای چون شاهنامه دست بسته و راکد مانده‌ایم؛ چه در عرصه نویسندگی، چه تئاتر، چه سینما و... مهمانان این نشست، «ماه‌منیر داستانپور» نویسنده کتب و «سعید قاضی‌نژاد» منتقد تئاتر و سینما هستند که در ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ به گفت‌وگو می‌پردازند.شایان ذکر است این دو نشست در مکان سرای اهل قلم کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها