سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷
روح و کالبد هنرمند ایرانی با مهر امام رضا (ع) در آمیخته شده است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام گفت: روح و کالبد هنرمند ایرانی با مهر امام رضا (ع) در آمیخته شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، سمیه حیدری در نشست هم‌اندیشی جمعی از هنرمندان هنرهای تجسمی استان با حضور  با محوریت دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: روح و کالبد هنرمند ایرانی با مهر امام رضا (ع) در آمیخته شده و این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که هنرمندان ایرانی آثاری در باب تکریم امام رضا (ع) خلق کرده اند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام ادامه داد: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی همچون سال‌های گذشته با معرفی برترین آثار در سیره امام رضا (ع) و فرهنگ رضوی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی هرچه بیشتر جامعه با فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.
 
این مسئول فرهنگی گفت: در بخش هنری هنرمندان می‌توانند در رشته‌ های هنرهای تجسمی،دست‌سازه، شعر و داستان و هنرهای دیجیتالی آثاری با موضوعات جشنواره در بخش‌های فردی، گروهی و خانوادگی به ۲ شیوه مکتوب و الکترونیک تولید کنند. 

وی ادامه داد: علاقه‌مندان تا اول تیرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. هرچند این امکان وجود دارد که همانند سال های گذشته مهلت ارسال آثار تمدید شود.

وی ادامه داد: ضروری است به دلیل تأثیرگذاری هنرمندان در سطح جامعه، اصحاب هنر نسبت به ترویج فرهنگ مطالعه در استان به ویژه بین قشر کودک، نوجوان و جوان همت کنند و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در این زمینه در کنار هنرمندان خواهد بود.
 
وی خاطر نشان کرد: استفاده از توانایی هنرمندان فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ اعتقادی بومی‌محلی و همچنین ارسال این آثار در تاثیرگذاری شیوه های مطالعه است و نقش هنرمندان به عنوان قشر مرجع در ترغیب مردم به کتاب‌خوانی پوشیده نیست.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی اضافه کرد: نگاه متعالی هنرمندان به مقوله کتاب ستودنی است و تلاش خواهیم‌کرد از این ظرفیت با همکاری نهادهایی همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین حوزه هنری استان در ترویج فرهنگ منور رضوی و جلب مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی استفاده کنیم.
 
در ادامه چراغی کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان به معرفی جشنواره، بخش ها و نحوه ارسال آثار پرداخت.
 
 
در این نشست مدیر آموزش اداره فنی و حرفه ای، مسئول انجمن هنرهای تجسمی استان، مسئول انجمن سینمای جوان استان، مسئول انجمن شعر و ادبیات حوزه هنری، مدیران هنرستان‌های هنرهای زیبای پسران و دختران، مسئول واحد تجسمی حوزه هنری،مدیر انجمن خوشنویسان استان و نماینده بنیاد امام رضا در استان حضور داشتند که به بیان نظرات خود پیرامون راهکارهای ترغیب اهالی هنر جهت شرکت در جشنواره رضوی و دعوت جهت خلق آثار تجسمی با موضوع منابع جشنواره پرداختند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها