سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
نمایشگاه با بیشترین میزان مشارکت برگزار خواهد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین رونمایی از پوستر سی‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری با بیشترین میزان وسعت و ‌ مشارکت برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیین رونمایی از پوستر سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سه‌شنبه(12 اردیبهشت‌ماه) با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. 

 اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: از اهتمام معاونت امور فرهنگی و همه نهادهای دخیل در برگزاری این رویداد تشکر می‌کنم. امیدوارم این همراهی با برگزاری تا پایان سی‌‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تداوم داشته باشد.

وی افزود: در برگزاری نمایشگاه به‌عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور، نیازمند همکاری و‌ همراهی همه دست‌اندرکاران و‌ نهادها و اصحاب رسانه هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در تلاشیم نمایشگاه امسال، نقطه عطفی در ادوار برگزاری نمایشگاه باشد؛ علاوه‌براین امیدوارم امسال شاهد حضور گرم جامعه در نمایشگاه باشیم و مردم روزهای پرنشاطی را تجربه کند.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه امروز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش کاملی از نمایشگاه کتاب تهران ارائه خواهم داد، گفت: امیدوارم در همدلی و عنایت همه بخش‌ها، مسئولان، تصمیم‌گیران کشور، قوای سه‌گانه، اصحاب فرهنگ و رسانه و نهادهای حمایتی، این نمایشگاه به مهمترین رویداد در تاریخ ادوار، تبدیل شود.
 
وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری با بیشترین میزان وسعت و ‌ مشارکت برگزار خواهد شد.
 
اسماعیلی با بیان اینکه امسال کشورهای مختلفی نامزد کشور میهمان ویژه بودند، گفت: از میان این کشورها، تاجیکستان که کشور دوست بود انتخاب شد و قرار است میهمانانی از کشورهای اروپا، آفریقا و آسیا در نمایشگاه حضور داشته باشند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور کتابفروشان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال ۲۰۰ کتابفروشی در نمایشگاه کتاب حضور دارند، می‌توان گفت که این رویداد در سال جاری از نظر کمی و کیفی رشد خوبی داشته است، کشور ما در شرایط فعلی در اوج دوره توسعه علمی و فرهنگی قرار دارد.
 
به گفته وی، امیدواریم نمایشگاه کتاب تهران تجلی امیدآفرینی برای مردم و فرهنگ باشد؛ در این میان دولت مصمم است همه چیز را به صحنه بیاورد تا در این روزها اتفاقات خوبی رخ دهد. امیدواریم مردم با حضور در نمایشگاه و دیدن این فضای فرهنگی اوقات خوش و بانشاطی را تجربه کنند.


                            

نمایشگاه کتاب تهران؛یک رویداد موفق و پیش‌برنده برای حوزه فرهنگ
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این مراسم با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده برای این رویداد گفت: امیدوارم نمایشگاه، یک رویداد موفق و پیش‌برنده برای حوزه فرهنگ در کشور باشد، نهادهای مختلفی از این نمایشگاه حمایت کردند.

 وی افزود: از ۲۰ اردیبهشت‌ماه میزبان جمعیت علاقه‌مند به کتاب و مردم خواهیم بود.

احمدوند همچنین گفت که این پوستر از میان تعدادی پوستر مختلف انتخاب شده است و امیدواریم که ناشران در فضاهای اختصاصی از آن استفاده کنند.  

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «آینده خواندنی‌ست» ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها