یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
رونمایی از کتاب «خودکارآمدی تحصیلی» در کوهبنان

با حضور فرماندار و جمعی از مسؤولان، از کتاب «خودکارآمدی تحصیلی» نوشته «ندا عرب» در محل کتابخانه عمومی کوهبنان از توابع استان کرمان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمان، «مجید توکلی» فرماندار کوهبنان صبح یکشنبه در حاشیه رونمایی از کتاب خودکارآمدی تحصیلی، بیان کرد: نوشتن عامل ماندگاری نام‌ها، افکار، خدمات، اقدامات و دستاوردهای یک ملت است، بنابراین تمامی ظرفیت‌های دولتی و عمومی شهرستان باید برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیج و به‌کار گرفته شوند.

 وی ادامه داد: نویسندگان باید نیازهای قشرهای مختلف جامعه خصوصا جوانان و نوجوانان را شناسایی و آثار خودشان را در این راستا تدوین کنند.

 فرماندار کوهبنان افزود: نیاز امروز جامعه ما به‌ویژه قشر جوان و نوجوان این است که با کتاب انس داشته باشند و کتاب باید در سبد کالای خانوارها جای بگیرد.

 توکلی بر لزوم توجه خانواده‌ها به مطالعه واختصاص دقایقی از شبانه‌روز به این امر تأکید کرد و گفت:  مطالعه کتاب می‌تواند سبب پیشرفت در همه زمینه‌ها و همچنین جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی شود.

 در ادامه «ندا عرب» نویسنده کتاب نیز  بیان کرد: خودکارآمدی یعنی احساس شایستگی و رضایت فرد از انجام فعالیت‌های زندگی و عبور از چالش‌های زندگی است.

 وی افزود: افرادی که خودکارآمدی بالایی دارند موقعیت‌های با ارزش را تعقیب می‌کنند و اهداف بالایی دارند.

عرب تصریح کرد: دانش‌آموزی که خود کارآمدی بالایی دارد به توانایی خودش برای پیشرفت تحصیلی ایمان دارد و منتظر شانس و قسمت نیست بلکه با تلاش و پشتکار به اهداف خودش خواهد رسید.

به گزارش ایبنا: کتاب خودکارآمدی تحصیلی، توسط ندا عرب مشاوره انتظامی شهرستان کوهبنان در ۷۹ صفحه و در شش فصل به رشته تحریر درآمده و سال ۱۴۰۱ توسط انتشارات تهران، موسسه نشر سیمرغ آسمان آذرگان به چاپ رسیده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها