چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
«آواز در دستگاه عشق» نزار قبانی به‌زودی منتشر می‌شود

«آواز در دستگاه عشق» نام کتابی از سروده‌های نزار توفیق القبانی، شاعر نامدار و محبوب عرب است که توسط یدالله گودرزی ترجمه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نزار توفیق القبانی شاعری نامدار و جهانی است که آثارش به بیش از 40 زبان برگردانده شده و از نام‌آورترین شاعران خاورمیانه است که در ایران نیز نامی پرطنین دارد. این شاعر اقبال ویژه‌ای در میان ایرانیان پیدا کرده و طرفداران بسیاری به وی روی خوش نشان داده‌اند.

وی یکی از تأثیرگذارترین ادیبان شعر معاصر عرب است و کوشیده میان زبان ادیبانه و آرکائیک و زبان کوچه و بازار پیوندی ایجاد کند و از مزایای آنها به نفع شعرش بهره ببرد.
 شمار مجموعه‌های شعر و نثر نزار قبانی به بیش از 50 کتاب می‌رسد که نشان از پرکاری و تلاش بی‌وقفه وی در زمینه آفرینش ادبی دارد.

نزار توفیق القبانی خودش را سخنگوی رسمی عاشقان می‌نامد و چنین می‌گوید: «همیشه دراین اندیشه بودم فرهنگنامه‌ای برای عاشقان بنگارم و چلچراغی کوچک برای هزاران گمشده برافروزم. از مژه‌هایم سایبانی بسازم برای خستگان عشق. بی‌شک یک دیوانه بزرگ هستم؛ چراکه خودم را چنین نامیده‌ام: سخنگوی رسمی عاشقان».

انتشارات گویا «آواز در دستگاه عشق» را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دسترس مشتاقان شعر و ادبیات قرار خواهد داد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها