سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸
شب شعر شاعران مازندرانی برگزار شد

همزمان با اختتامیه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی، شاعران مازندرانی در مراسم شب شعر با حضور نماینده ولی فقیه در استان حضور یافتند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری، مراسم شب شعر شاعران شامگاه سه‌شنبه در حضور آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی برگزار شد و 10 نفر از شاعران به شعرخوانی پرداختند.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی در این دیدار پس از شعرخوانی شاعران، اظهار کرد: امیدواریم شعار سال با فعالیت جهادی مدیران و همکاری مردم محقق شود و سال پر نتیجه‌ای برای مردم و نظام اسلامی داشته باشیم.


وی با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، افزود: شاعران سروده‌های ارزشی خود را عرضه کردند و جان و دل ما ازاین سروده‌ها که آکنده از عشق به اهل بیت (ع) و انقلاب بود، نشاط یافت.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه شهید آوینی سوژه و بهانه هفته هنر انقلاب است، گفت: از اینکه هنرمندان مازندرانی بهترین اثر مکتوب را با عنوان «قافله قلم» درباره این شهید بزرگوار رقم زده و به نشر رساندند قدردانی می‌کنیم و معتقدیم این اثر باید در عرصه ملی مطرح شود.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه  هنر برای تاثیرگذاری است و هنرمندان ما باید هنر خود را چه در شعر و سایر بخش‌ها، به منظور تاثیرگذاری در جامعه و ترویج و توسعه اهداف انقلابی ارائه کنند، تصریح کرد: این مسئله ابتدا باید در جامعه هنر تاثیرگذاری خود را نشان دهد و اگر در فرد هنرمند، اثرگذار نباشد نباید انتظار تاثیرگذاری آن هنر را در جامعه داشته باشیم.

آیت‌الله لایینی گفت: باید نخستین تجلی هنر را در زندگی هنرمندان بدانیم  و این هنر در پوشش، تعهد به نماز اول وقت و هر آنچه که نمود باور درونی باشد تاثیر خود را نشان دهد.
 

در این مراسم کتاب «قافله قلم» شامل جملاتی از شهید آوینی درباره هنر، توسط خوشنویسان مازندرانی، خوشنویسی و تذهیب شده است رونمایی شد.

همچنین کتاب «قصه آقا» زندگینامه شهید عبدالوهاب قاسمی از شهدای حادثه هفت تیر هم رونمایی شد.

از 20 هنرمند حوزه انقلاب اسلامی هم قدردانی به عمل آمد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها