دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
نمایشگاه پوستر «کار خودمونه» در ساری آغاز به کار کرد

نمایشگاه پوستر «کار خودمونه» شامل آثاری در زمینه دستاورهای انقلاب اسلامی در ساری افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری، نمایشگاه پوستر «کار خودمونه» از دستاوردهای اخیر ایران با ارائه 26 اثر از هنرمندان مازندرانی در محل نمایشگاهی حوزه هنری مازندران عصر دوشنبه آغاز به کار کرد. پس از فرمایشات مقام معظم رهبری و اشاره ایشان به «همین دستاوردهای اخیر»، گروهی از هنرمندان مازندرانی، دستاوردهای اخیر ایران اسلامی را در قالب پوستر در این نمایشگاه ارائه کردند.

هنر بهترین راه برای تبیین ارزش‌های انقلاب است

مهدی معصومی گرجی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با ایبنا اظهار کرد:  این نمایشگاه حاصل زحمات هنرمندان مازندرانی است که با حمایت حوزه هنری و برگزاری کارگاه‌های متعدد، منجر به تولید مجموعه پوسترهایی از پیشرفت انقلاب اسلامی شد  که رهبری مطرح کرده بودند.رئیس حوزه هنری مازندران با بیان اینکه از اهداف حوزه هنری، شناسایی هنرمندان متعهدد و متخصص است، افزود: این هنرمندان را تحت حمایت مالی و معنوی قرار می‌دهیم تا منجر به تولید آثار شود و این مجموعه نمایشگاه نتیجه حمایت‌های حوزه هنری است که از توانمندی و استعداد جوانان هنرمند در راستای رشد، شکوفایی و بالندگی ایران اسلامی استفاده می‌کند تا به زبان هنر ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را ارائه می‌کنیم که نوعی مسیر جهاد تبیین است.
 
وی با اشاره به اینکه بهترین راه و زبان برای تبیین اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی، زبان هنر است، گفت: چون هنر، ضمن روشنگری، لطیف، شیوا و جذاب و هم زبان جهادی است و همه دنیا به آن مسلط هستند و تلاش می‌کنیم در این مسیر زمینه رشد افراد مستعد را فراهم کنیم.

این مسئول با بیان اینکه در هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاه‌هایی برگزار کردیم، ادامه داد: از دیگر اقدامات ما تولید و رونمایی کتاب شهید باغبانی است که نخستین شهید مدافع حرم در مازندران و هنرمند بود.

گرجی با اشاره به برگزاری مسابقه زنگ انقلاب برای دانش‌آموزان با هدف استعدادیابی در زمینه ادبیات و برگزاری کارگاه‌های نویسندگی در هفته هنر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: تصویر باکیفیتی از آیت‌الله کوهستانی در دسترس نبود و در هفته هنر انقلاب اسلامی، اثر نقاشی آیت‌الله کوهستانی را تولید و به خانواده‌اش تقدیم کردیم.

وی با بیان اینکه برنامه قدردانی از 20 هنرمند انقلابی را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: برنامه عصری با شعر در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران با حضور 10 شاعر برگزیده استان، فردا برگزار خواهد شد.

رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به تولید کتاب «قافله قلم» از مجموعه جملات شهید آوینی درباره هنر، یادآور شد: 60 هنرمند مازندرانی، جملاتی از شهید آوینی را در زمینه نگارگری و خوشنویسی ارائه کردند و برای نخستین بار این اتفاق در کشور افتاده و فردا در حضور نماینده ولی فقیه در مازندران رونمایی می‌شود.
 
تاثیرگذاری هنر در بنیان‌های فکری و  ارزشی

محمدعلی نوبخت در حاشیه بازدید از نمایشگاه پوستر، به خبرنگار ایبنا، گفت: هنرمندان و مجموعه حوزه هنری، به درستی و زیبایی دستاوردهای انقلاب را به تصویر کشیدند و هنر را در خدمت انقلاب و مردم قرار دادند.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه در ایامی که دشمن بنا داشت یاس و ناامیدی را به جامعه تحمیل کند هنرمندان، تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند تا دستاورها را به رخ دشمن بکشند، افزود: در حوزه جهاد تبیین اقدامات خوبی توسط جوانان صورت گرفت.


وی با تاکید بر انعکاس دستاورهای انقلاب اسلامی به گوش مردم و جهانیان در قالب هنر، تصریح کرد: قالب هنر، زیبایی خود را دارد و وجدان، ذهن و  ضمیر انسان را درگیر می‌کند چون وقتی انسان تصاویر را مشاهده و به درستی هم درک می‌کند، در بنیان‌های فکری و نظام ارزشی و تصمیم‌گیری‌اش اثرگذار است.

این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته در سالن نمایشگاهی حوزه هنری مازندران در ساری دائر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها