سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
کتابی تاریخی که شهید قاسم سلیمانی مطالعه آن‌ را توصیه کرد

فرایند شکل‌گیری و ساختار اجتماعی کوفه، نقش معنوی، علمی، فکری، سیاسی و نظامی کوفه، بررسی نقاط ضعف و قوت کوفیان، ظهور خلافت عباسیان در کوفه، آخرین اقدام امام علی (ع) در بسیج کردن کوفیان برای رویارویی با معاویه، جغرافیای تاریخی منطقه کوفه، مواضع کوفیان پس از انعقاد صلح، تاسیس حوزه علمیه نجف و پایان حیات علمی کوفیان» از جمله سرفصل‌ها و عناوین این کتاب به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شهید حاج قاسم سلیمانی همواره به مطالعه کتاب‌هایی که درباره‌ حکومت چهارساله امیرالمومنین علیه‌السلام نوشته شده، توصیه می‌کردند.

فیلم زیر توصیه حاج قاسم برای مطالعه کتاب کتاب «کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی»، نوشته دکتر محمدحسین رجبی دوانی است.

کتاب «کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی» پس از تجدیدنظر و چاپ چدید و انتشار آن در سال ۱۳۹۷ مورد استقبال گسترده فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی و علاقه‌مندان به تاریخ اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) واقع شد و به سرعت نایاب شد. درخواست‌های بسیار قشرهای گوناگون مردم عزیز و نهادها و مراکز علمی و فرهنگی برای تجدید چاپ کتاب نویسنده را بر آن داشت تا به بررسی مجدد کتاب پرداخته و تا آنجا که ممکن است نواقص آن را برطرف کند.

فرایند شکل‌گیری و ساختار اجتماعی کوفه، نقش معنوی، علمی، فکری، سیاسی و نظامی کوفه، بررسی نقاط ضعف و قوت کوفیان، ظهور خلافت عباسیان در کوفه، آخرین اقدام امام علی (ع) در بسیج کردن کوفیان برای رویارویی با معاویه، جغرافیای تاریخی منطقه کوفه، مواضع کوفیان پس از انعقاد صلح، تأسیس حوزه علمیه نجف و پایان حیات علمی کوفیان» از جمله سرفصل‌ها و عناوین این کتاب به شمار می‌رود.

https://www.ibna.ir/images/docs/files/000335/nf00335194-1.mp4

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها