جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۶
رونمایی از کتب آموزشی طرح رضوی

در شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد، کتب آموزشی طرح رضوی( ویژه مهد رضوی) رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران( ایبنا) در خراسان رضوی، کتب آموزشی طرح رضوی به همت موسسه چند منظوره هدی( یاران خراسانی چهارده معصوم)  در شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد رونمایی شد. 

سید عماد حسینی مدیر عامل موسسه چند منظوره هدی( یاران خراسانی چهارده معصوم) در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ایبنا گفت: موسسه هدی مرکزی است فرهنگی_تربیتی که بر اساس پایبندی به نظام جمهوری اسلامی و معارف اسلامی بنیان گذاری شده است. 

وی افزود: محور فعالیت‌های موسسه هدی احیای دستورات دینی و معرفتی است و می‌کوشد که با همراهمی جامعه قرآنی_فرهنگی در این عرصه حرکت مستمر و پویا و منطبق بر موازین دینی در نشر معارف دینی_ انقلابی داشته باشد. 

حسینی گفت: موسسه از سال ۱۳۹۸ در مشهد مقدس تاسیس و تربیت نونهالان ۴ تا ۶ سال و نوجوانان ۷ تا ۱۲ سال را در اولویت و راس فعالیت های خود قرارداده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین این موسسه دارای محتوای مورد تایید سازمان تبلیغات، اداره فرهنگ و ارشاد و نیز آموزش و پرورش است که با تلاش محققان و پژوهشگران حوزه کودک و نوجوان تدوین شده است. 

طرح رضوی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی 

حسینی گفت: اینک موسسه هدی با درک حساسیت این موضوع و ماموریت خویش و تاکیدات فراوان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر ترویج فرهنگ قرآنی و گسترش آن، طرحی را تحت عنوان طرح رضوی تنظیم کرده و در حال اجرا گذاشته است. این طرح قرآنی شامل سنین مختلف می شود که تحت عناوین مهد رضوی، ادبستان رضوی، دبیرستان رضوی و تدبیرستان رضوی در حال اجرا می باشد‌.

مدیر موسسه چند منظوره هدی افزود: در همین راستا کتاب‌های آموزشی تالیف شده است که در شانزدهمین نمایشگاه قران و عترت مشهد، کتب مهد رضوی برای رده سنی کودکان در راستای جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، رونمایی شد.

وی گفت: این مجموعه شامل ۱۲ جلد کتاب است که ۴ جلد از این کتاب ها برای گروه سنی ۵ سال شامل «سفر به دنیای شیرین الفبا»، «مهارت آموزی کودکان» و «یادگیری های اولیه کودکان ۱ و ۲»، ۶ جلد برای گروه سنی ۶ سال شامل «انیس القرآن ۱و ۲»، «واحد یادگیری فردی ۱ و ۲» و «واحد یادگیری اجتماعی ۱ و ۲» است و ۲ جلد برای گروه سنی ۷ سال شامل «مونس القرآن ۱ و ۲» در دست نگارش و تدوین است. 

حسینی افزود: در مجموعه کتب آموزشی طرح رضوی( ویژه مهد رضوی) کودک در قالب شعر، داستان، قصه و رنگ آمیزی با آموزش روخوانی، روانخوانی، سواد رسانه ای، سبک زندگی اسلامی و آموزش مفاهیم مختلف دینی و مذهبی آشنا می شود.

عرضه کتب آموزشی طرح رضوی به قشر محروم جامعه

زهره اعظم زاده مسئول واحد پژوهش و تحقیقات موسسه هدی هم  گفت: در راستای سیره تربیتی و پایه گذاری آن از مقطع کودک، ابتدا کتب پیش دبستانی، سپس دبستان و در آینده مقاطع بزرگسال تالیف خواهد شد. 

وی خاطر نشان کرد: این کتاب ها بر اساس اهداف ۱۱ گانه آموزش و پرورش و آموزش های فردی و اجتماعی و مفاهیم قرآن نگارش شده است. 

اعظم زاده اظهار کرد: این مجموعه، ثمره کار پژوهش موسسه هدی است‌ که‌ در مرحله اول به قشر محروم و حاشیه شهر که توانایی خرید کتاب را ندارند برای استفاده مهدکودک ها با قیمت پایین عرضه می‌شود.   

وی گفت: چون یادگیری مفاهیم قرآن برای سنین کودک سنگین و دشوار است، از این رو در این کتاب آموزش را به شکل بازی، داستان و کاردستی به تصویر در آوردیم. 

اعظم زاده طرح جنات، سرداران اسوه صبر، مصباح الهدی، روانشناسی و مشاوره،  هنری ادبی، شتاب، استادیوم و ستاد زیارت ولایت را از جمله فعالیت های چند منظوره این مجموعه عنوان کرد.

مسئول واحد پژوهش و تحقیقات موسسه هدی گفت: علاقه مندان برای ارتباط بیشتر با موسسه، می توانند با شماره  ۰۹۱۵۴۰۸۴۸۵۴ یا به آدرس کوشش ۲۶_ پلاک ۲۹۷ مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها