یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
فعالیت 28 مرکز ثابت و سایر کانون پرورش فکری در زنجان

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۱۶ مرکز ثابت و ۱۲ کتابخانه سیار در سطح استان فعال است و هر کتابخانه سیار 15 تا 30 روستا را تحت پوشش دارد.

شیرین دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۱۶ مرکز ثابت و ۱۲ کتابخانه سیار در سطح استان فعال است.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌های سیار طوری فعالیت می‌کنند که پاسخگوی نیاز کل استان باشند، اضافه کرد: هریک از کتابخانه‌های سیار 15 تا 30 پایگاه روستایی را تحت پوشش خود دارد.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با بیان اینکه برای مناطق شهری نیز کتابخانه سیار پیش‌بینی شده است، افزود: البته این کتابخانه فقط در شهر زنجان به تعداد یک مورد فعال است.

دارایی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها موجب کاهش اعضای 40 هزار نفری کانون‌ها شد، اضافه کرد: البته در حال عضوگیری هستیم و روز به روز اعضای کانون‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی به اجرای طرح «کانون مدرسه» در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون در قالب این طرح بیش از چهار و ۳۰۰ دانش آموز در مراکز کانون در مناطق مختلف استان حضور پیدا کرده‌اند.

دارایی اضافه کرد: «کانون مدرسه» عنوان طرح مشارکتی است که در راستای تفاهمنامه وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با هدف آشنایی کودکان، نوجوانان، اولیای تربیتی و والدین با کانون اجرا می‌شود.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با اشاره به اینکه برای ارائه برنامه و خدمات به کودکان آسیب‌پذیر و حاشیه شهر هم اعلام آمادگی شده است، اضافه کرد: کانون آماده استفاده از تجربیات سایر ارگان‌ها و همچنین انتقال دانش به سایرین است.

وی در ارتباط با برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای اوقات فراغت دانش‌آموزان نیز گفت: فعالیت‌های مختلفی در زمینه‌های ادبی، هنری، دینی و فرهنگی پیش‌بینی شده و در مجموع فصل تابستان فصل کاری پر مشغله‌ای برای کانون خواهد بود.

دارایی با اشاره به موفقیت‌های چند سال گذشته اعضای کانون‌های پرورش فکری استان زنجان در جشنواره‌های مختلف نویسندگی، قصه‎گویی، شعر و نقاشی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد کودکانی که در فعالیت‌های کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت می‌کنند در آینده از افراد موفق جامعه به حساب می‌آیند.

وی افزود: برخی از مربیان کانون نیز از اعضایی هستند که در سال‌های دور با کانون همکاری داشته و امروزه پس از یادگیری مهارت‌های لازم با این مراکز همکاری دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها