شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۵
برندگان جوایز کتاب کودک واتر استونز مشخص شدند

نوزدهمین دوره جایزه کتاب واتر استونز برندگان خود را اعلام کرد. بر اساس فهرست منتشر شده، کتاب «گربه‌هایی که در راه می‌بینیم» نوشته نادیا میکائیل- درباره سفر یک خانواده در سراسر مالزی در پایان قریب‌الوقوع جهان- هم برنده دسته خوانندگان بزرگ‌تر و هم برنده جایزه کلی 5 هزار پوندی شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، کتاب «گربه‌هایی که در مسیر ملاقات می‌‌بینیم» اثر نادیا میکائیل هم در بخش خوانندگان بزرگ‌تر برنده شد و هم جایزه کلی واتر استونز را به خود اختصاص داد.

 در بخش کتاب‌های مصور، کیم هیلیارد برای «گرتل، ماموت شگفت‌انگیز» برنده جایزه شد. همچنین جایزه بخش خوانندگان کوچک‌تر برای «نورا و قصر فناناپذیر» به ام‌تی خان رسید.

برندگان جوایز واتر استونز، با رای مجموعه کتابفروشی‌هایی با همین نام اهدا می‌شود. نادیا میکائیل، برنده جایزه اصلی امسال، اهل ساراواک مالزی و در حال تحصیل در رشته حقوق در لندن است. کتاب او با عنوان «گربه‌هایی که در راه ملاقات می‌بینیم» از دوره همه‌گیری و دوری نادیا در این دوره از خانواده‌اش الهام گرفته شده است.

او گفت که این کتاب را «به‌عنوان بدترین سناریوی ممکن، مثل اتفاقی که اگر آخرالزمان در شرف وقوع بود می‌افتاد و من از عزیزانم دور بودم» نوشته است. او افزود: «در میان تلاش برای رفع این اضطراب‌ها با نوشتن، متوجه شدم تنها کاری که در چنین موقعیتی می‌توانیم انجام دهیم این است که هر روز به افرادی که دوستشان داریم زنگ بزنیم و آینده‌ای بهتر برایشان متصور باشیم، حتی زمانی که همه چیز ناامیدکننده به نظر می‌رسد.»

کتاب «گرتل، ماموت شگفت‌انگیز» برنده کتاب‌های مصور، درباره آخرین ماموت پشمالو است که درباره موقعیتش در گله عصبانی است. کیم هیلیارد، نویسنده و تصویرگر این کتاب، روزنامه نگار حوزه موسیقی و در زمینه هنر مشغول به کار است.

«نورا و قصر فناناپذیر» برنده بخش خوانندگان کوچک‌تر، ریشه در فرهنگ عامه و سنت‌های مسلمانان دارد. ام تی خان، نویسنده کتاب، اهل پاکستان است و اکنون در کانادا زندگی می‌کند. این کتاب درباره دو کودک است که در معدن میکا کار می‌کنند و می‌خواهند با دنیای ماورا ارتباط برقرار کنند.

برنده کلی جایزه کتاب کودک واتر استونز در سال گذشته «آخرین خرس» اثر هانا گلد بود که پس از برنده شدن، فروش آن افزایش 434 درصدی در کتابفروشی‌های واتر استونز داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها