پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸
خدمات بیمه‌ای هنرمندان گسترش می‌یابد

صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا با هدف متناسب‌سازی نحوه ارایه خدمات بیمه‌ای با وضعیت و شرایط فعالان فرهنگ و هنر به اعضای صندوق تفاهم‌نامه توسعه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به منظور ایجاد همکاری مشترک در راستای متناسب‌سازی و گسترش پوشش ارایه خدمات بیمه‌ای به اصحاب فرهنگ و هنر، صدور بیمه‌‌نامه‌های مختلف با تخفیف ویژه و ترویج فرهنگ بیمه‌ای، تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق و بیمه دانا با حضور سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا  و تعدادی از چهره‌های حوزه فرهنگ و هنر امضا شد.

پوراحمدی در این مراسم گفت : تلاش ما در صندوق اعتباری هنر حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور به‌ویژه در مناطق کم برخوردار و دورافتاده است. یکی از راهبردهای ایجاد امنیت خاطر برای جامعه فرهنگی و هنری کشور برخورداری از تسهیلات بیمه‌ای است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم در تلاش است که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جزو شریف ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.


وی با اشاره به انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه‌ دانا برای دومین سال متوالی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، سال گذشته با تغییر شرکت بیمه‌گر رضایت حداکثری اعضا کسب شد  و جمعیت تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی ۳۸ درصد افزایش داشت. با توجه به اعتماد اعضا به صندوق و بیمه دانا، تمام تلاش خود را برای ارایه خدمات منظم و شفاف خواهیم کرد و در برابر تعهدهای خود پاسخگو خواهیم بود.

پوراحمدی ادامه داد: ما همواره به دنبال توسعه کمی و کیفی حمایت‌ها و ایجاد تنوع در خدمات ارایه‌شده به جامعه تحت پوشش خود هستیم. بر این اساس با توجه به پراکندگی جغرافیایی اعضای صندوق و شرایط مختلف آفرینندگان آثار فرهنگی و هنری، صندوق درصدد ایجاد ساختاری مشخص برای ارایه خدمات به اعضای تحت پوشش است.

وی افزود: لزوم پیشرفت، توجه به منابع انسانی و ایجاد فرایند و ساختارهای مشخص است که با همراهی این دو موضوع زیربنایی در حوزه فرهنگ و هنر کمتر توجه می‌شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از مهم‌ترین سیاست‌های صندوق اعتباری هنر است. اکنون هنرکارت بستر مناسبی برای ارایه خدمات به اعضا در دو بعد حمایتی و اقتصادی فراهم کرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، خدمات بیمه‌ای برای تمام اقشار جامعه را بسیار کارآمد دانست و گفت: بسته بیمه‌ای با همکاری بیمه دانا طراحی شده و پیش بینی شده است که براساس این تفاهم نامه، خدمات بیمه‌ای متنوعی را برای اهالی فرهنگ و هنر عملیاتی خواهیم کرد.

وی یکی از مهمترین مطالبات صندوق از مدیران بیمه دانا را انجام کامل تعهدات و تقویت و تسریع در ارایه خدمات‌رسانی به جامعه فرهنگ و هنر بیان کرد و افزود: هنرمندان، سرمایه‌‌های اجتماعی جامعه هستند و ارایه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته حساسیت بالایی دارد. امیدوارم دو مجموعه با همدلی و همراهی در کنار یکدیگر در راه  هدف مشترکمان که رضایت اعضای صندوق از خدمات درمانی است، گام برداریم.

رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا نیز در این مراسم گفت: امضای این تفاهم‌نامه در درجه اول در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی بیمه دانا در قبال جامعه فرهنگ و هنر کشور است. تلاش می‌کنیم در این راه شفاف و پاسخگو عمل کنیم.

مدیرعامل بیمه دانا ادامه داد: در قرارداد سال گذشته ۷۱ میلیارد تومان حق بیمه از صندوق اعتباری هنر برای پوشش جامعه هنری دریافت کردیم اما بیش از ۹۲ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر پرداخت شد. در سال جاری نیز با گذشت دو ماه از قرارداد جدید نسبت خسارت درمانی ما ۱۲۰ درصد بوده و نگاه ما در حوزه درمان و سلامت نگاه اجتماعی است.

جعفری تصریح کرد: ما به دنبال افزایش ضریب نفوذ و پیوند صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر هستیم و امیدواریم با رضایت اعضای صندوق، پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر فراهم شود.

این تفاهم نامه درهفت  ماده تنظیم شده است. بسط و گسترش انواع خدمات بیمه‌ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، همکاری طرفین برای طراحی پوشش بیمه‌ای جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی‌شده در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مطبوعاتی، تسهیل و رونق فعالیت‌های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کارهای فرهنگی و هنری از طریق کاهش ریسک و پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر از مهمترین محورهای این تفاهم‌نامه است.
 
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها