یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
«ایرانِ قوی و مستقل» محور جدید کنگره سراسری شعر دفاع مقدس

دبیرعلمی بیست‌وچهارمین کنگره شعر دفاع مقدس گفت: «ایرانِ قوی و مستقل» محور جدید کنگره سراسری شعر دفاع مقدس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این روزها در بسیاری از شهرها و شهرستان‌ها صدای اعتراضات اقشار مختلف به گوش می‌رسد. اعتراضاتی که بیشتر خاستگاه در موضوعات اجتماعی دارد و در کنار آن هرازگاهی بعضی عناصر و افراد معدودی هم سعی دارند تا در چنین فضایی، کشور را به اغتشاش بکشند. 

درباره چنین اغتشاش‌هایی تاکنون بعضی چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری و همچنین شخصیت‌های حقوقی موضع‌گیری کرده‌اند و نسبت به آن ابراز انتقاد کرده‌اند. در این خصوص کنگره ملی شعر دفاع مقدس نیز که چند وقتی است فراخوان ارسال آثارش را منتشر کرده نسبت به بروز اغتشاش در کشور واکنش نشان داده است. 

در این خصوص حجت‌الاسلام محمدحسین انصاری‌نژاد، دبیرعلمی بیست‌و‌چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس گفت: نقش بیگانگان جهت به‌آشوب کشیدن امنیت کشورمان محرز و آشکار است.

وی بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: حضرت‌آقا فرمودند «آنها فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند، با ایران مخالفند؛ آمریکا با ایران قوی مخالف است، با ایران مستقل مخالف است»؛ لذا با توجه به اهمیت بیانات معظم‌له و دشمنی دشمنان با ایرانِ قوی و مستقل، محور جدید «ایرانِ قوی و مستقل» به محورهای این رویداد اضافه شد.

دبیر علمی کنگره درباره سایر محورهای این رویداد تصریح کرد: در بخش‌های عمومى شعر دفاع مقدس ( آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایى و...)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامى (کشورهاى محور مقاومت)، شعر دفاع مقدس با بهره‌گیرى از مضامین عاشورایى، شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان، به‌ طور جداگانه داوری و جوایز اهدا خواهد شد.

انصاری‌نژاد درخصوص مهلت ارسال آثار به کنگره گفت: شاعران تا ۳۰ شهریور فرصت خواهند داشت تا آثارشان را به دبیرخانه‌های کنگره سراسری شعر دفاع مقدس در ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سراسر کشور ارسال کنند.

گفتنی است؛ فراخوان اولیه «کنگره سراسری شعر دفاع مقدس» به دبیری حجت‌الاسلام محمدحسین انصاری‌نژاد تیرماه سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس منتشر شده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها