سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
کتاب «همپای کودک» در فرهنگسرای خانواده معرفی می‌‎شود

آیین معرفی کتاب «همپای کودک» تازه‌ترین اثر رضا پورحسین همزمان با روز جهانی کودک در پانزدهمین نشست گنجینه خانواده، 16 مهرماه ساعت 10 در فرهنگسرای خانواده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب «همپای کودک» سعی دارد، راه ورود به دنیای ذهنی و روانی کودک را نشان داده و راه‌های زمینه‌سازی برای شکوفایی بذرهای زیستی و فطری او را در مسیر رشد و تربیت معرفی کند و مباحث این کتاب مبتنی بر مبانی انسان‌شناسی الهی و سودجستن از یافته‌های علمی روانشناسی کودک و روانشناسی رشد، مطرح شده است.

انسان‌ها وقتی زاده می‌شوند، علاوه بر تجهیزات زیستی، دارای فطرت خداگرایی، نیکویی پسندی و زیبایی دوستی‌اند. نوزاد انسان لوح سفید نیست که فاقد هرگونه فطرت و برنامه رشد باشد. براین اساس، بذر فطرت و برنامه رشد در جانِ وی نهاده شده و وظیفه مربی، تنها فراهم نمودن زمینه‌های شکوفایی و بالندگی کودک است تا بذرها شکفته و بارور شوند. برای شکفتن کودک نیاز است او را بشناسیم، نیازهای او را بدانیم، و دریچه ورود به دنیای ذهنی و روانی کودک را مشخص کنیم تا در مسیر رشد خوب قرار گیرد.

رضا پورحسین از مدیران قدیمی صداوسیما است و دارای سوابقی نظیر عضویت در هیأت ممیزه دانشگاه تهران، عضویت در کمیته واژه‌گزینی شورای عالی زبان وادب فارسی، ریاست شورای هنر سازمان صداوسیما و … است.

کتاب «همپای کودک» در ۲۶۰ صفحه از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی در سال 1401 روانه بازار نشر شد.

علاقه‌مندان جهت حضور در برنامه یاد شده می‌توانند به فرهنگسرای خانواده واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسد‌آبادی (یوسف‌آباد)، خیابان بیست‌ویکم، بوستان شفق مراجعه کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88706869 تماس بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها