پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت اصلی دولت مردمی است

محمدمهدی اسماعیلی با سفر به شهرستان قدس در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به پروژه‌‌های نیمه‌تمام حوزه فرهنگ و هنر کشور گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید، اولویت خود را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی در سراسر کشور قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ که از صبح امروز، 27 مرداد ماه، در ادامه سفرهای استانی خود عازم شهرستان‌های غرب استان تهران شده است، با حضور در شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس با اشاره به تلاش شبانه‌روزی اعضای دولت مردمی برای جبران عقب‌ماندگی‌های ۱۰ سال اخیر در حوزه‌های مختلف کشور گفت:  دولت انقلابی و مردمی بنا دارد، شعارهای دولت را در کمترین زمان ممکن به کارنامه کاری خود تبدیل کند و همزمان با ایام یک‌سالگی فعالیت دولت مردمی، باید کارنامه متناسب با شعارهای مطرح شده ارایه دهیم.

اسماعیلی تاکید کرد: عدالت‌محوری، تحول و اقدام از محورهای اصلی شعارهای دولت به شمار می‌رود که اعضای هیات دولت و در راس آن رئیس جمهور مکتبی و انقلابی به‌‌صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند تا عقب‌ماندگی‌های گذشته کشور در بخش‌های مختلف جبران شود.

وی ادامه داد: متاسفانه تا بیش از ۱۰ سال رشد اقتصادی کشور کمتر از یک‌درصد بوده است و همین مسأله مشکلات بسیاری را در حوزه‌های اقتصادی کشور رقم زده است، در مجموع باید گفت، رفع این مشکلات نیازمند کار جهادی است که دولت مردمی اهتمام ویژه‌‌ای نسبت به آن دارد.

وزیر فرهنگ همچنین بیان کرد: دولت مردمی بنا دارد توسعه شهرهای مختلف در تمام حوزه‌ها رقم زده شود، زیرا توسعه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره همچون زنجیره‌ای مکمل یکدیگرند و تکمیل این زنجیره بنای اصلی دولت است. 

وی خاطرنشان کرد: زمان کارهای جزیره‌ای در کشور به پایان رسیده و شخص رئیس ‌جمهور مکتبی به‌عنوان سردمدار دولت انقلابی و مردمی، افتخارش سربازی رهبر معظم انقلاب است و تمام نهادها و دستگاه با همدلی در تلاش برای خدمت‌گزاری به کشور خود هستند و در این مسیر همه خدمتگزاران، مقام معظم رهبری را فرمانده اصلی خود می‌دانند تا همزمان با آغاز ۴۰ سالگی دوم نظام مقدس جمهوری اسلامی، شاهد کاهش فاصله‌‌ میان نهادها و بخش‌های مختلف  کشور باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به رویکرد وزارت فرهنگ مبنی حمایت از تشکل‌های مردمی در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: دولت مردمی سال گذشته بیشترین حمایت ممکن را از مجموعه های مردمی داشته که این مساله در طول تاریخ انقلاب اسلامی بی‌سابقه است. از سوی دیگر مقام معظم رهبری، در نخستین دیدارها با اعضای هیات دولت مردمی بر حمایت از جبهه فرهنگی تاکید فراوان داشته‌اند و وزارت فرهنگ در دوره جدید نیز اهتمام ویژه‌ای به این موضوع دارد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مخالف توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در کشور نیستیم اما وزارت فرهنگ در دوره جدید، اولویت خود را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام قرار داده است.

وی درباره ظرفیت‌های بالای فرهنگی شهرستان قدس گفت: این شهرستان از ظرفیت‌ها و  قابلیت بسیاری برخوردار است و مردم متدین و شهیدپرور این شهرستان با وجود مواجه با برخی کمبودها پای انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن ایستاده‌اند.

اسماعیلی افزود: اهالی شهرستان قدس با این ویژگی‌هایی که ذکر شد، جزو هسته سخت انقلاب اسلامی به شمار می‌روند و تمامی خدمت‌گزاران وظیفه دارند تا نسبت به این مردم ادای دین کنند.

وی در پایان به برپایی جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس در مصلای این شهرستان اشاره کرد و گفت: جای خوشحالی دارد که مصلای شهر قدس به‌عنوان محل اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری این شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در واقع محل اصلی این‌گونه فعالیت‌ها و اجتماعات نیز اماکن دینی است.

ادای احترام به مقام شهدای شهرستان قدس، بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری شمس تبریزی، بازدید از کانون فرهنگی و هنری مصلی این شهرستان از سایر برنامه‌های سفر نیم‌روزی وزیر فرهنگ به همراه محمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی این وزارتخانه به شهرستان قدس از توابع استان تهران بود.

 همچنین محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در ادامه سفر یک‌روزه خود به شهرستان‌های غرب تهران در شهرستان‌های صفادشت و ملارد حضور پیدا خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها