دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
نهادهای شهری برای برگزاری نمایشگاه کتاب اعلام آمادگی کردند

نهادهای شهری حوزه حمل ونقل و ترافیک برای برپایی«سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» اعلام آمادگی کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ستاد برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نخستین جلسه کمیته حمل‌ونقل و ترافیک «سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» با حضور مدیران معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران، پلیس راهور، مدیران مترو، تاکسیرانی و اتوبوسرانی، معاونان حمل ونقل ترافیک منطقه شش، هفت و سه تهران و مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی نمایشگاه برگزار شد.

  پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی ویژه نمایشگاه کتاب احداث می‌شود
در این جلسه، با توجه به ضرورت‎ها و شرایط خاص «سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ناشی از ویروس کرونا، درباره مسائل مختلفی همچون پارکینگ‌ها، تسهیل دسترسی‌ها، ارائه خدمات عمومی به مردم، امکان استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، افزایش ظرفیت حمل‌ونقل عمومی، همکاری پلیس راهور، احداث پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی ویژه نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی(ره)، کاهش سرخط قطارهای مترو، افزایش تعداد قطارها، تشویق و ترغیب مردم برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی برای کاهش بار ترافیکی منطقه هفت تهران و... بحث و گفت وگو شد.

حسین صفری (مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی نمایشگاه) نیز در این جلسه، ضمن ارائه گزارش کاملی از روند اجرایی «سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» و تشریح شرایط این دوره از نمایشگاه گفت: انتظار می‌رود تسهیلات ویژه‌ای برای مردم، شهروندان، مخاطبان و ناشران تسهیلاتی درنظر گرفته شود تا رضایت ناشران و ساکنان منطقه هفت تهران را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است اعضای حاضر در این جلسه یک‌شنبه(بیست‌ویکم فروردین ماه 1401) برای بررسی نحوه دسترسی‌ها، وضعیت پارکینگ‌ها، نحوه ورود و خروج و سایر خدمات ویژه ناشران، غرفه‌داران و مردم از مصلای امام خمینی(ره) بازدید خواهند کرد.

لازم به ذکر است براساس جلسه هماهنگی در سال گذشته، حضور و همکاری سازمان‌ها و نهادها در «سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» و تشکیل کمیته‌های خدمات شهری، ایمنی و بحران، امنیتی- انتظامی و فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای، ذیل کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ویژه نمایشگاه کار خود را دنبال خواهند کرد.

«سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به صورت فیزیکی در مصلای امام خمینی(ره) و به صورت مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها