پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
رونمایی از 30 عنوان کتاب گویای نشر شاهد در ساختمان شهدای رادیو

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیان کرد: 9 میلیون سند فرهنگی در بنیاد شهید و امور ایثارگران قابلیت تبدیل به آثار صوتی و تصویری را دارد و آرشیو دیداری و شنیداری اداره‌کل امور هنری بنیاد نیز متناسب با گسترش همکاری‌ها در آینده وارد پروسه تولید محتوا خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مراسم رونمایی از 30 عنوان کتاب گویای انتشارات شاهد پنجشنبه 19 اسفندماه در ساختمان شهدای رادیوی معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

محمدعلی فقیه؛ سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این برنامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین و پیوند آن با فرهنگ و هنر، گفت: مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان هوشمند انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ فرمان جهاد تبیین را صادر فرموده‌اند و بر این مبنا و متناسب با وظایف مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب به‌ویژه در حوزه جوانان باید گام‌های موثری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری ایثار و شهادت برداریم.

وی افزود: طرح‌های مشارکت‌جویانه معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایران‌صدا و سایر فعالیت‌های هنری و تصویری تداوم و گسترش خواهد یافت. برای انتشار همه آثار نشر شاهد در پلتفرم‌های چند رسانه‌ای و پویاسازی آثار آمادگی داریم و از هنرمندان رادیو و  تلویزیون برای تولید بسته‌های فرهنگی با مدیوم‌های رسانه‌ای جدید دعوت به همکاری می‌کنیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با قدردانی از صداپیشگان آثار صوتی نشر شاهد برای تولید این محصولات رسانه‌ای ارزشمند، اظهار کرد: خوشبختانه مجموعه کتاب‌های صوتی نشر شاهد منتشر شده در پایگاه اینترنتی ایران صدا مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته و تاکنون 44 کتاب صوتی بیش از 67 هزار بار توسط خوانندگان شنیده و دریافت شده است.فقیه در پایان با بیان اینکه باید فعالیت‌های فرهنگی را مردمی و در سایر دستگاه‌ها اجرایی کنیم افزود: همراهی رسانه ملی به عنوان ظرفیت و بستر شاخص کشور بسیار حائز اهمیت است. 9 میلیون سند فرهنگی در بنیاد شهید و امور ایثارگران قابلیت تبدیل به آثار صوتی و تصویری را دارد و آرشیو دیداری  و شنیداری اداره کل امور هنری بنیاد نیز متناسب با گسترش همکاری‌ها در آینده وارد پروسه تولید محتوا خواهند شد.

جنگ امروز جنگ روایت‌ها است
زهره سادات لاجوردی عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از اهتمام اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و شبکه ایران صدا در رساندن پیام شهدا، بیان کرد: جنگ امروز جنگ روایت‌ها است و باید در تبیین حقایق به نسل‌های جوان بکوشیم و از تحریف جلوگیری کنیم.

گسترش تولیدات مبتنی بر رسانه کتاب
رحیم نریمانی؛ مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با تشکر از صداپیشگان و هنرمندانی که به گویاسازی آثار نشر شاهد همت گماردند، گفت: برای تداوم و گسترش تولیدات مبتنی بر رسانه کتاب برنامه‌های متنوعی داریم و امیدواریم با تداوم این‌ مسیر با مشارکت همه فعالین، دستگاه‌های فرهنگی و رسانه ملی زمینه ارتباط بین نسلی فرزندان ایران اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شود.مأموریت‌ هنرمندان حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است
کامیار ثقفی نیز در مراسم رونمایی از 30 عنوان کتاب گویای انتشارات شاهد که در ساختمان شهدای رادیوی معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با بیان اینکه سیاست‌های کلی نظام یازده سال پیش از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و شامل تدابیر کلان و راهبردی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: ایشان بر لزوم بسترسازی و توسعه ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی، رسانه ملی و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای حفظ و ترویج‌ اهداف و آرمان‌های شهدا و ایثارگران تأکید داشته‌اند و ضروری است این مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد.
وی افزود: امروز یکی از مأموریتهای مهم هنرمندان در اوج هجمه دشمنان به فرهنگ ما این است که برای حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تلاش و جهاد کنند.

دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران با قدردانی از هنرمندان و دست‌اندرکاران پروژه کتاب‌های گویای نشر شاهد اظهار داشت: امروز هنر در خدمت شایسته در زمینه گسترش فرهنگ متعالی ایثار و شهادت قرار گرفته است. این کتاب‌ها از قلم ناب نویسندگان متعهد تولید شده و با صدای ملکوتی هنرمندان خوانده شده است و با ارائه از طریق ابزار‌های رسانه‌ای روز تاثیر به‌سزایی بر مخاطبان دارد. امیدواریم در تحقق فرمان جهاد تبیین و روشنگری مورد تأکید رهبری معظم انقلاب در این عرصه به پیش برویم و شاهد اقبال جوانان کشور با آثار فاخر فرهنگی باشیم.


 
در پایان این مراسم از صداپیشگان آثار صوتی نشر شاهد سجاد شهرابی، حمد موسوی، حمید اللهیاری، زهره کدخدازاده، مظفر سلیم، مریم باقری، بهرام رحمانی، مجید میرزایی، احسان پادگان، رضا کاشفی، خانواده محترم فرزانه معصومی، رضاخضرایی، سعید بارانی، محمود رضا قدیریان، حمید یزدانی، بهرام ابراهیمی، داود حیدری، بهرام سروری نژاد، محمد قریب پناه، امیر سیاهی، محمدرضا ورمزیان، مصطفی رفیعی، نسرین زارع، علی جلیل زاده، آقایان شاملو، داوطلب، ایوبی، یوسفی و خانم بصائری تجلیل به عمل آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها