شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
پیش‌نشست کنگره شعر ایثار و زنان عاشورایی فردا برگزار می‌شود

پیش‌نشست ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی، با موضوع مکتب ادبی شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان عرب برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، به‌مناسبت سالروز شهادت، سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی، پیش‌نشست ششمین کنگره‌ بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی با موضوع مکتب ادبی شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان عرب از سوی معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.
 
موسی عربی، معاون فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: این نشست که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران ترتیب یافته است، به تحلیل و بررسی جریان ادبی شعر پایداری در جهان عربی با تکیه بر کتاب «سلیمان‌السماء» اختصاص دارد.
 
مولف کتاب سلیمان‌السماء گفت: این کتاب حاوی ۱۰۰ قطعه شعر و قطعات ادبی شاعران و ادبای جهان عرب از کشورهای لبنان، یمن، سوریه، عراق، الجزائر و اشعار عربی چندتن از شاعران ایرانی در مدح و سوگ سردار شهید سلیمانی است که دوماه بعد از شهادت سردار، به‌همت او و با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌ها‌ی دفاع مقدس استان فارس به چاپ رسید.
 
معاون فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز از حضور دلال عباس (استاد وناقد ادبی از دانشگاه لبنان)، منیف أحمد حمیدوش (استاد، شاعر وناقد ادبی از سوریه) و سیدفضل‌الله میرقادری (شاعر و استاد دانشگاه شیراز) به‌عنوان سخنرانان این نشست خبر داد.
 
عربی، ضمن دعوت از همگان برای حضور در این برنامه اعلام کرد: این نشست فردا یکشنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۵:۳۰ به‌صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/farhangi.shirazu/meeting برگزار خواهد شد.

ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی در قالب زبان‏‌های فارسی، عربی و انگلیسی از شهریورماه سال جاری در شیراز فراخوان داده شده است. این کنگره چندین سال با مرکزیت تهران و در سطح ملی برگزار می‌شد که امسال با کنگرۀ شعر زنان عاشورایی ادغام و به‌صورت بین‌المللی با میزبانی فارس برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها