سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
نشست‌ ‌‌«اندیشه در بستر داستان» به همت کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود

نشست مجازی با موضوع «نسبت رمان و اندیشه؛ مطالعه موردی رمان‌های مدرن» سه‌شنبه 2آذرماه (ساعت 15) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به همت کانون اندیشه جوان در گفت‌وگوی زنده مجازی با موضوع «نسبت رمان و اندیشه؛ مطالعه موردی رمان‌های مدرن» ‌از نشست‌های اندیشه در بستر داستان پرداخته می‌شود.

امروزه رمان، رایج‌ترین طرز بیان ادبی است. داستان بلند منثوری که سعی دارد زندگی واقعی انسان مدرن را در قالب یک پیرنگ و طرح مشخص روایت کند. گرچه می‌خواهد یک بازنمایی از واقعیت را تصویر کند؛ و عنصر تخیل نیز در آن یافت می‌شود. رمان بر محور شخصیت‌ها و حوادث پیش می‌رود و زندگی انسان عادی را به تصویر می‌کشد.

بر اساس تاریخی که رمان در غرب طی کرده می‌توان ادعا کرد رمان به اعتبار اینکه در چه مکتب فکری و ادبی متولد شده و زیست کرده است، شکلی متفاوت یافته است. به عبارت دیگر، رمان‌ها در غرب همواره دارای پیرنگی از مباحث عمیق فلسفی و اجتماعی بوده‌اند. موفق‌ترین داستان‌نویسان کسانی بودند که نبض زمانه خویش را تشخیص دادند و سیر حرکات و جریان‌های فکری و اجتماعی زمان خود را درک کردند.

در همین راستا کانون اندیشه جوان قصد دارد تا سه‌شنبه 2 آذرماه (ساعت 15) با حضور حامد رشاد در نشستی مجازی تحت عنوان «نسبت رمان و اندیشه؛ مطالعه موردی رمان‌های مدرن» در صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان به نشانی @canoon_org  به گفت‌وگو بپردازد.
 
 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها