سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
جلد چهارم کتاب «درس‌های مکاسب» منتشر شد

جلد چهارم کتاب «درس‌های مکاسب (کتاب الخیارات)» به قلم سیدمحسن مرتضوی و به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جلد چهارم «درس‌های مکاسب(کتاب الخیارات)» برگرفته از درس‌های آیت‌الله سیدحسن مرتضوی و به قلم سیدمحسن مرتضوی به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.
 
کتاب پیش رو که با عنوان «درس‌های مکاسب(کتاب الخیارات)» به رشته تحریر درآمده، برگرفته از درس‌های پربار و شاگردپرور فقیه عالی‌مقام و استاد برجسته حوزه‌های علمیه، استاد سیدحسن مرتضوی است که دوره‌های متعدد در حوزه علمیه نجف اشراف و مشهد مقدس در جمع صدها نفر از طلاب و فضلا ارائه شده است.
 
عمق، دقت علمی و تسلط فوق‌العاده بر مباحث، بیان شیوا، رسا و دلنشین، دسته‌بندی بدیع و ابتکاری، همراه با ذکر مثال‌های متعدد و کاربردی، از ویژگی‌های بی‌بدیل درس‌های استاد بود که خاطره شیرین آن در خاطر شاگردان ماندگار شده است.
 
ساختار اثر
جلد چهارم این مجموعه که به مباحث «اقسام خیارات» کتاب مکاسب شیخ اعظم انصاری(ره) اختصاص دارد، در هشت بخش و 11 جلسه درسی تنظیم شده که از بحث معنای لغوی و اصطلاحی «خیار» شروع و تا ابتدای بحث «شروط» ادامه می‌یابد.
 
عناوین بخش‌های مختلف این اثر عبارتند از: معنای لغوی و اصطلاحی خیار، خیار مجلس، خیار حیوان، خیار شرط، خیار غبن، خیار تأخیر، خیار رؤیت و خیار عیب.
 
علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.
 
شایان ذکر است، مؤسسه بوستان کتاب با داشتن بیش از 350 عنوان کتاب برگزیده در جشنواره‌های مختلف، 30 نوبت به عنوان ناشر برگزیده معرفی شده که این ویژگی در میان تمام ناشران کشور کسب این تعداد کتاب برگزیده و همزمان ناشر سال کشوری، حوزه، دانشجویی و... منحصربه‌فرد است که از جمله این افتخارات می‌توان به 8 نوبت ناشر سال کشوری، 9 نوبت ناشر سال حوزه، 4 نوبت ناشر سال دانشجویی، 2 نوبت ناشر برگزیده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، 2 نوبت ناشر تقدیری جشنواره کتاب سال کودک و نوجوان استان قم، 1 نوبت ناشر سی‌سال پژوهش در انقلاب اسلامی، یک نوبت ناشر برگزیده کتاب سال قرآن کریم، 1 نوبت ناشر سال جشنواره کتاب خانواده و... اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها