دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
مهلت جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» تمدید شد

دبیرخانه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» مهلت شرکت در این‌جشنواره را تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، دبیرخانه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» با بخش ویژه «خاطره، روایت و داستان به قلم کادر درمان و مدافعان سلامت» که به‌زودی از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود، مهلت ارسال اثر به این‌رویداد را تا ۲۸ خرداد تمدید کرد.
 
براساس فراخوان این جایزه، هر نویسنده می‌تواند با ارسال یک داستان کوتاه (حداکثر۵۰۰۰ کلمه) در این جایزه شرکت کند. آثار ارسالی نباید پیش‌تر در مسابقه یا برنامه عمومی شرکت داده شده باشد. این جایزه ویژه داستان‌نویسان فارسی‌زبان است و محل سکونت یا ملیت نویسنده ملاک نیست.
 
داستان‌ها هم باید به زبان‌فارسی و در فایل word نوشته و ارسال شوند. موضوع این رقابت، بیماری کووید ۱۹ و مسائل مرتبط با شیوع این ویروس همه‌گیر جهانی است. بنابراین موضوع داستان حتما باید مرتبط با این بیماری و مسائل آن باشد.
 
نویسندگان می‌توانند آثار خود را تا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ به نشانی اینترنتی  corona.naghdedastan.ir ارسال کرده و فرم شرکت در جایزه را تکمیل و تاییدیه دریافت کنند.
 
این جایزه دارای یک بخش ویژه برای کادر درمان است؛ آثار داستانی یا خاطره‌های کادر درمان در این بخش به صورت جداگانه ارزیابی و بهترین آثار انتخاب و معرفی خواهند شد. همچنین، شرکت‌کنندگان در بخش ویژه باید تصویر مدرک شغلی خود را همراه داستان ارسال کنند. اعضای کادر درمان می‌توانند در بخش عمومی نیز شرکت کنند.
 
این‌جایزه با ارسال آثار از سوی نویسندگان آغاز می‌شود و پس از پایان مهلت ارسال، دبیرخانه، آثار را گردآوری و در اختیار هیئت داوران قرار خواهد داد. هیئت داوران از بین آثار ارسالی، ۱۰ اثر را به عنوان آثار منتخب معرفی خواهند کرد. از آثار منتخب سه اثر به عنوان آثار برگزیده و یک اثر به عنوان برترین اثر انتخاب و معرفی خواهد شد. در بخش ویژه نیز ۵ اثر برتر به طور جداگانه معرفی خواهد شد.
 
اختتامیه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» تابستان ۱۴۰۰ به‌صورت مجازی برگزار شده و به برگزیدگان لوح تقدیر، نشان جایزه و جایزه نقدی اهدا می‌شود. همچنین مجموعه آثار منتخب و برگزیده در یک مجلد و در شمارگان مناسب منتشر خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها