چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
 47 کتابفروشی کردستان در بهارانه کتاب 1400 مشارکت دارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به آغاز طرح بهارانه کتاب 1400 از 17 خرداد جاری گفت: 47 کتابفروشی استان شامل 35 کتابفروشی در مرکز استان و 12 کتابفروشی در شهرستان های تابعه در این طرح مشارکت دارند.

عبیدالله رستمی در خصوص اجرای طرح بهارانه کتاب 1400 به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان اظهار کرد: هفدهمین طرح فصلی کتاب در بهار امسال از ۱۷ خرداد ماه همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به تعداد کتابفروشی های مجری طرح در استان گفت: 47 کتابفروشی استان شامل 35 کتابفروشی در مرکز استان و 12 کتابفروشی در شهرستان های تابعه در این طرح مشارکت دارند.

وی ادامه داد: در کردستان از طرح‌های فصلی کتاب در این چند سال اخیر استقبال خوبی شده است؛ در واقع طرح های فصلی در تقویت و ترویج فرهنگ کتاب خوانی و همچنین در رونق اقتصاد فرهنگ در بخش ناشران و کتابفروشان نیز موثر است.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه در آخرین دوره اجرای این طرح در استان تعداد 52 کتابفروشی مشارکت داشتند، افزود: کردستان در طرح زمستانه کتاب پارسال جزو ششمین استان کشور از نظر مبلغ فروش بود. این استقبال نشان از علاقه مردم استان به کتاب و کتابخوانی است.
 
رستمی اضافه کرد: کتابفروشی‌ها در جایگاه پاتوق‎ های فرهنگی نقش مهمی در حلقه نشر و گسترش فرهنگ دارند و طرح بهاره کتاب -که هفدهمین طرح فصلی کتاب است- در راستای سیاست‎ های معاونت امور فرهنگی برای حمایت از حلقه‎ های نشر به ویژه کتابفروشان برگزار می‌شود.
 
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان درباره زمان برگزاری طرح فصلی کتاب گفت: این طرح از 17 خردادماه در کتابفروشی ‎های سراسر کشور آغاز و تا 24 همین ماه ادامه خواهد داشت.
 
این مقام مسئول با دعوت از کلیه دوستداران فرهنگ کتاب و کتابخوانی به مشارکت در طرح بهارانه کتاب گفت: سقف خرید برای هر خریدار در این طرح ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند از 20 درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند.
 
رستمی کتابفروشی های آراس، آرسام، آشتی، آمیار، آینده، احمدی، امام غزالی، انتشارات کردستان، پخش کتاب ماد، پیشه وا، توحید، دانشمند، رها، زانست، زانکو، زاهدی، ساکا، سراج، شار، شمیم، شهر کتاب بیجار، فرهنگسرای زانست، فرهنگسرای هنر و اندیشه، فروشگاه کتاب سلطانی، مولوی، نامی، نحوی، کاردوخ، کاروان، کتاب زمان، کتاب سرو سنندج، کتاب شهر، کتاب مولوی کرد سقز، کتاب نالی، کتاب نوین، کتاب نیشتمان، کتاب هفت، کتابسرای الوان، کتابسرای امید، کتابسرای اندیشه، کتابسرای دانشجو، کتابسرای روشنبیر، کتابسرای سنندج، کتابسرای قلم و کتابسرای نگاه را کتاب‌فروشی‌های مجری طرح بهارانه کتاب 1400 در استان کردستان اعلام کرد.

وی با اشاره به کتاب‌های مشمول این طرح افزود: کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح می‌شوند؛ اما کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده‌اند، مشمول طرح نمی‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر اینکه ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب‌های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه شده در کتابفروشی ها را شامل نمی‌شود، گفت: کتابفروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها