دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی اقدام تروریستی در مدرسه دخترانه سیدالشهدای افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن این پیام آمده‌است:

انالله و انا الیه راجعون
«بیش از شصت نفر از نوجوانان و جوانان افغانستان در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان در اثر انفجاری سهمگین قربانی کینه دشمنان حقیقت و دانایی و نگهبانان ظلمت و تیرگی شدند. بسیاری از مردان و زنان افغانستان که زخم‌‎های جنگی طولانی را بر سینه دارند چشم انتظار شکوفایی این نوجوانان معصوم بودند تا کشورشان را در شکوه دانایی و خردمندی و صلح و آرامش ببینند.

بی‌تردید هزاران نوجوان افغانستانی قدر گوهر گرانبهای علم و معرفت را که همان چیزی است که دشمنان افغانستان می‌خواهند مردم را از آن محروم کنند، می‌‎دانند و هر چند با اندوه غم دوستان از دست رفته، اما با امید به آینده‎‌ای روشن چراغ دانایی را در همان مکتب سیدالشهداء و نیز در همه دانشگاه‌ها و مکاتب افغانستان پر فروغ خواهند کرد.

 ما ضمن عرض تسلیت به همه داغدیدگان این حادثه غم‎‌انگیز از خداوند می‎‌خواهیم هر چه زودتر آرامش و آسایش در این کشور فراگیر شود».

 معاونت امور فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط