چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
مجموعه 6 جلدی «از قرآن بپرسیم» منتشر شد

مجموعه 6 جلدی «از قرآن بپرسیم» مبنی بر تولید کتاب‌های پاسخ به شبهات، از سوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، قرآن برترین هدیه نازل شده الهی است که برای راهنمایی و دستگیری انسان از جانب پروردگار هستی فرستاده شده است؛ این هدیه گرانبهای راهگشای چالش، مشکلات و پرسش های بشر است.

مرکز ملی پاسخگویی به سؤلات دینی، در جایگاه مرکز تخصصی پاسخ به پرسش‌های دینی، روزانه مورد مراجعه هزاران نفر از هموطنان عزیزی است که برای دانستن در مورد آموزه‌های دینی، دغدغه دارند و از راه‌های ارتباطی گوناگون، پرسش خود را با کارشناسان مرکز مطرح می‌کنند؛ قرآن کریم در فرآیند پاسخگویی دینی، اصلی‌ترین و اصیل‌ترین منبع پاسخ‌ها است.

مقام معظم رهبری در دیدار سوم دی ماه 1397 با مدیران ارشد دفتر تبلیغات اسلامی، ضمن تقدیر و تحسین فعالیت پاسخگویی، فرمودند در کنار ظرفیت‌های مختلف پاسخگویی، اهتمام بیشتری به تولید کتاب در این زمینه صورت گیرد؛ پیرو این امر، از بین پرسش‌های قرآنی این مرکز، مجموعه‌هایی ناظر به موضوعات پرتکرار و مورد مراجعه بیشتر مخاطبان مرکز، انتخاب و به همت تعدادی از کارشناسان این مرکز با استفاده از معارف قرآنی به زیور پاسخ‌هایی از قرآن، آراسته شد.

در تدوین مجموعه «از قرآن بپرسیم» تلاش بر ساده‌نویسی و سهولت استفاده برای عموم مخاطبان ارجمند بوده و در عین حال، بیان روان در کنار اتقان علمی و مستند سامان پذیرفته است.

عنوان‌های مجموعه «از قرآن بپرسیم» عبارتند از: «قرآن و خرافه ستیزی»، «تأثیرپذیری قرآن از فرهنگ زمانه»، «فلسفه مجازات‌های قرآن»، «اسلام، دین جنگ یا صلح»، «عوامل اضطراب و آرامش در قرآن»، «اخلاق اجتماعی از دیدگاه قرآن».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها