پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
هفته کتاب فرصتی مناسب برای ایجاد ارتباط بین کودکان و نوجوانان با کتاب

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی گفت: نقش کتاب و کتابخوانی در آینده کودکان مهم بوده و هفته کتاب فرصتی مناسب برای ایجاد ارتباط بین کودکان و نوجوانان با کتاب است.

جواد زاهدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: برنامه‌های هفته کتاب امسال کانون با شعار «دانایی، مانایی» و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان در فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

وی در ادامه سخنان خود نقش کتاب و کتابخوانی را در آینده کودکان مهم خواند و افزود: هفته کتاب فرصتی مناسب برای ایجاد ارتباط بین کودکان و نوجوانان با کتاب است.

زاهدی بیان کرد: فراخوان طرح «از کجا شروع شد» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کانون استان طراحی و منتشر شده است که در این فراخوان، اعضا تا شش آذر فرصت دارند خاطرات خود را از اولین کتابی که خوانده‌اند در قالب متن از طریق فضای مجازی به دبیرخانه این طرح ارسال کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی در ادامه تجلیل از نویسندگان کانون پرورش فکری استان که در حوزه کودک و نوجوان کتاب و از سه کتابخوان برتر  عضو مراکز کانون استان را از جمله برنامه‌های دیگر هفته کتاب عنوان کرد.

زاهدی بیان کرد: نشر کلیپ‌های تولید شده مربیان با موضوع کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی از برنامه‌هایی است که در این هفته اجرا می‌شود. 

وی  در پایان سخنان خود برگزاری برنامه یار مهربان (هر روز با معرفی کتاب)، نگاه مهربان دوست (هر روز معرفی شاعر ونویسنده)، پنجره دوستی ( هر روز یک کتاب، یک کاردستی)، حضور یک شاعر و یک نویسنده در انجمن ادبی کانون استان، هر روز با یک شعر از یک شاعر، نشر فایل‌های روخوانی کتاب اعضای کودک و نوجوان کانون و معرفی کودکان و نوجوانان کتابخوان از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که برای اجرا در هفته کتاب و کتابخوانی تدارک دیده شده‌اند.
 
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها