دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
مشارکت 14 کتابفروشی استان گلستان در پاییزه کتاب 99

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: 14 کتابفروشی در شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس و کردکوی از استان گلستان در «پاییزه کتاب 99» مشارکت فعال دارند.

احمد گلچین، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، اظهار کرد: این طرح از شنبه 24 آبان ماه مصادف با روز کتاب و کتاب خوانی با شعار «دانایی مانایی» همزمان با سراسر کشور در 14 کتابفروشی استان گلستان آغاز می‌شود و تا ساعت 24 تاریخ 30 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با 20 درصد یارانه خرید از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند. همچنین، سقف مجاز خرید برای هر خریدار 2 میلیون ریال است.

گلچین  ضمن دعوت از علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی به حضور در این دوره طرح پاییزه کتاب، گفت: در استان گلستان کتاب‌فروشی‌های خانه کتاب گرگان، سرزمین کتاب، شهر کتاب، پاتوق کتاب، فرهنگ نو، دانشجو، جنگل، علم و صنعت، بانک کتاب جلالی شعبه یک و سه در شهر گرگان و سلام، شهر کتاب و حافظ در گنبدکاووس و کتابفروشی اوستا در شهرستان کردکوی در این دوره حضور داشته و پذیرای دوستداران کتاب هستند.
 

 
گلچین ادامه داد: کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح می‌شوند اما کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده اند مشمول طرح نمی‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتابهای چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه شده در کتابفروشی را شامل نمی‌شود، افزود: کتابفروشی‌های مشارکت کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه همزمان با برپایی طرح پاییزه کتاب 99 به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از سوی آن دستگاه اجرایی در استان گلستان برنامه‌های متنوعی به‌صورت مجازی و نیز حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیش بینی و برنامه‌ریزی شده است، گفت: مدیریت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در زمان طرح بر عهده واحدهای صنفی است و مرجع رسیدگی به نقض شرایط، کمیته تخلفات تعیین شده از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها