پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ساخت یک پارک در روسیه با تم ادبیات

یک پارک در روسیه درباره ادبیات و با تم الکساندر پوشکین قرار است تا سال 2023 و در شهر سن پترزبورگ ساخته شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اکتوالیته- بعد از آنکه نام فرودگاه بین‌المللی شرمیتوا، بزرگ‌ترین فرودگاه موسکو به پاس خدمات ارزنده الکساندر پوشکین به زبان و ادبیات روسی به نام این شاعر و نویسنده بزرگ روسیه تغییر نام یافت قرار است یک مرکز تفریحی نیز با تم ادبیات و پیرامون زندگی و آثار الکساندر پوشکین تا سال 2023 میلادی در شهر سن پترزبورگ، زادگاه پوشکین ساخته و افتتاح شود.

در این پارک قرار است یک دریاچه پر از قو، یک جنگل جادویی و یک قصر ساخته شود که بازدیدکنندگان از آن مثل این می‌ماند که در میان ورق‌های داستان‌های شاعر و نویسنده روسی پرسه می‌زنند.

شرکت جورا ویژن که در اروپا و آسیا در زمینه ساخت مراکز تفریحی فعالیت می‌کند با همکاری فلوریس دو ادن، معمار این پروژه برای طراحی این پارک با تم ادبیات و به افتخار الکساندر پوشکین و برای زندگی بخشیدن به داستان‌های و نیز زندگی‌نامه نویسنده روسی انتخاب شده‌اند.

در اطلاعیه‌ای درباره این پروژه آمده است که این پارک با روشی مدرن و تماشایی با حفظ المان‌هایی که یادآور فولکور و سنت‌های روسی هستند و برای نویسنده بسیار با اهمیت است ساخته می‌شود.

نام این پارک که «لوکوموری» خواهد بود اشاره‌ای است به منطقه داستانی افسانه‌های قدیمی روسی که بر نوشته‌های الکساندر پوشکین تاثیر داشته است.

طبق برنامه‌ریزی‌ها این پارک از دو بخش مجزا تشکیل می‌شود: یک فضای داخلی با 1700 مترمربع حول مکان‌هایی خارق‌العاده که در آثار پوشکین یافت می‌شود؛ مانند شهر، بندر و قصر و نیز یک فضای بیرونی 2 هکتاری که مکان برگزاری جشن‌های محلی و دریاچه قو و جنگل جادویی خواهد بود.

جان مارتان راد، مدیر عامل شرکت جورا ویژن درباره این پروژه گفت: «ما بسیار مفتخریم که مسیرهای جدید را برای پارک‌های موضوعی گشوده‌ایم تا بتوانیم از این طریق به داستان‌های ملی‌مان حیاتی دوباره ببخشیم. داستان‌هایی که منحصر به فرد و مهم هستند و خوشحالیم که از مهارت‌های خود برای زنده نگاه داشتن آن‌ها استفاده کنیم به خصوص برای افرادی که چندان با ایده‌های پارک‌های موضوعی و جذابیت‌های وسیع آن آشنا نیستند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها