چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
«جاودانگان» داستان آنهایی که از روز مرگشان آگاه شدند

رمان «جاودانگان» اثر کلوئه بنجامین با ترجمه زهرا حسین‌تبریزی از سوی انتشارات علمی راهی بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی، کلوئه بنجامین نویسنده آمریکایی است که فقط دو رمان منتشر کرده اما با همین دو اثر توسط منتقدان و نویسندگان زیادی مورد تقدیر قرار گرفته است.

کلوئه اصالتا اهل سانفرانسیسکو و فارغ التحصیل ادبیات از دانشگاه ویسکانسین است. رمان «آناتومی رویاها»ی او جایزه مهم ادنا فربر را از آن خود کرده است. «جاودانگان» تازه‌ترین اثر و محصول سال 2018 این نویسنده است که به دلیل داستان جذاب و پرکشش آن مدت‌ها درصدر پرفروش‌ترین رمان‌های آمریکا قرار داشت.

این رمان بهترین کتاب از نظر روزنامه واشنگتن پست و رادیو ان.پی.آر در سال 2018 بود. «جاودانگان» به بیش از 30 زبان ترجمه شده است و اکنون ترجمه فارسی آن نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

در خلاصه داستان این رمان آمده است: « آگاهی از زمان مرگ چه تاثیری بر روند زندگی شما خواهد گذاشت؟ سال 1969، در یک ساختمان استیجاری مخروبه و کثیف که در حاشیه‌ شرقی و فقیر‌نشین نیویورک واقع شده بود، زن فالگیر خانه‌ به ‌دوشی زندگی می‌کرد که ادعا می‌کرد می‌تواند تاریخ مرگ افراد را پیش‌بینی کند. چهار فرزند خانواده‌ گُلد برای شنیدن سرنوشت خود مخفیانه از خانه فرار کرده بودند تا زمان مرگ خود را از زبان آن زن کولی بشنوند. پیش‌بینی‌های زن فالگیر و آگاهی از روز مرگشان، زندگی هر یک را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود و این چهار خواهر و برادر باید انتخاب می‌کردند که چگونه به زندگی خود ادامه دهند. اینکه باید با روز مرگشان کنار می‌آمدند و یا آن را نادیده‌ می‌گرفتند، و یا اینکه با آن مبارزه می‌کردند؟ و اما در آخر، آیا موفق به تغییر سرنوشت و روز مرگ خود می‌شوند؟»
 
رمان «جاودانگان» نوشته کلوئه بنجامین با ترجمه زهرا حسین تبریزی در 369صفحه و با قیمت 65000تومان به تازگی از سوی انتشارات علمی روانه بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها