شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
فراخوان مقاله برای همایش بزرگداشت «نسیم شمال»

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، با هدف بزرگداشت مقام شامخ علمی و عملی مفاخر این استان، همایش نکوداشت سید اشرف‌الدین حسینی‌قزوینی (نسیم شمال)، را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، (ایبنا) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، با هدف بزرگداشت مقام شامخ علمی و عملی مفاخر این استان، با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همایش نکوداشت سید اشرف‌الدین حسینی‌قزوینی (نسیم شمال)، ادیب، شاعر، روزنامه‌نگار، نویسنده و طنزپرداز عصر مشروطه، را برگزار می‌کند.

به همین منظور از کلیه پژوهشگران، مورخان، کارشناسان، محققان و استادان دانشگاه جهت تدوین و ارائه آثار و مقالات خود به این همایش دعوت به همکاری کرده است.

عناوین و محورهای پیشنهادی برای آثار ارسالی به این همایش به شرح زیر است:
1- شرایط اجتماعی و زندگی سید شرف‌الدین حسینی‌قزوینی
2- سید شرف‌الدین حسینی‌قزوینی و مشروطیت
3- سید شرف‌الدین حسینی‌قزوینی و ادبیات کودک
4- سید شرف‌الدین حسینی‌قزوینی و آثار (اشعار، ادبیات عامه، ترجمه و طنز انتقادی)
5- سید شرف‌الدین حسینی‌قزوینی و روزنامه‌نگاری
6- سید شرف‌الدین حسینی‌قزوینی و مسائل زنان

از شرایط ارسال آثار همایش هم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- اهالی قلم می‌توانند با مراجعه به سایت ghazvin.farhang.gov.ir نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت‌نام و همچنین بارگذاری مقاله خود اقدام کنند.
- حجم مقالات ارسالی باید حداقل 10 صفحه بوده و برای حداکثر محدودیتی درنظر گرفته نشده است.
-همچنین در تنظیم مقالات، باید اصول نگارش فنی، اعم از چکیده، کلیدواژه‌ها، نتیجه‌گیری، ارجاعات و ذکر منابع، فهرست پایانی، کتابنامه و... رعایت شود و از مطالب تکراری و اقتباس از آثار دیگران خودداری شود.

لازم به ذکر است که به صاحبان مقالات برگزیده، از سوی دبیرخانه همایش، هدایایی تقدیم خواهد شد و مقالات برگزیده با ذکر نام و مشخصات مولفان، در مجموعه‌ای به نام همایش، به چاپ خواهد رسید.

آخرین مهلت دریافت مقالات از سوی دبیرخانه همایش 20 اسفندماه سال جاری اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها