یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
فاز نخست یک کتابخانه عمومی خیّرساز در شهر گراش افتتاح شد

فاز نخست ساختمان خیرساز کتابخانه عمومی عظیمی شهر گراش در مراسمی با حضور مدیرکل عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، آیین افتتاح ساختمان خیرساز کتابخانه عمومی عظیمی شهر گراش با حضور هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، اصغر فرودی، فرماندار گراش، حجت السلام و المسلمین سیدمحمدباقر بخشایش پور، امام جمعه گراش، قاسم فرسوده معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی فرمانداری گراش، ابراهیم خداشناس، شهردار گراش و مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان برگزار و در این آیین فاز نخست این کتابخانه با زیربنای ۲۰۰ مترمربع به بهره برداری رسید.

هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آیین افتتاح کتابخانه عمومی عظیمی شهر گراش با بیان اینکه گسترش خدمات کتابخانه‌ها در مناطق محروم در دستور کار است، تصریح کرد: این نهاد با بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی متعهد مشغول خدمات‌رسانی است و درحال حاضر اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور از خدمات ۳ هزار و ۵۱۸ کتابخانه برخوردار هستند.
 
روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس هم در این مراسم از خیرین و پیشگامان عرصه فرهنگی در شهر گراش تقدیر کرد و گفت: خیّرین گراشی زبانزد هستند و همواره برای آبادانی و پیشرفت جامعه تلاش کرده اند.

وی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، عنوان کرد: توسعه فرهنگ مطالعه و كتابخواني، يك عزم همگانی را می طلبد.

اصغر فرودی فرماندار گراش در ادامه بر نقش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه تأکید کرد و گفت: ریشه بسیاری از معضلات فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ناشی از عدم آگاهی و مطالعه افراد است.

وی ارتقای سطح آگاهی جامعه را در گرو افزایش مطالعه دانست و تصریح کرد: دانش و علم پشتوانه اصلی قدرت یک کشور است و کشورهایی به موفقیت و قدرت رسیده‌اند که در علم و فرهنگ پیشرفت کرده‌اند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گراش با تقدیر از خانواده زنده یاد عظیمی گفت: این پروژه در سال ۹۳ شروع و برای ساخت آن بالغ بر 4.5 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و افزون بر 6 میلیارد ریال توسط خانواده زنده یاد حاج رضا عظیمی هزینه شده است.

حجت السلام و المسلمین سیدمحمدباقر بخشایش پور امام جمعه گراش نیز در این مراسم با بیان اینکه آنچه کشورها را در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌دهد، توجه به فرهنگ است، اظهار داشت: مهم ترین بخش فرهنگ، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است. ترویج فرهنگ کتابخوانی لازمه توسعه فرهنگی و  نیازهای ضروری هر جامعه است.

یادآوری می شود، این پروژه در سال 1393 با زیر بنای 1070 مترمربع با اعتبار خیّر نیک اندیش مرحوم حاج رضا عظیم و در دو طبقه آغاز شد. فاز اول آن همزمان با ایام گرامیداشت کتاب و کتابخوانی سال 1398 تکمیل و توسط اداره کل کتابخانه های عمومی فارس تجهیز شد و فاز دوم این پروژه نیز با اعتبارات دولتی و نهادی در دست ساخت است. این کتابخانه عمومی دارای بخش‌های مختلفی از جمله سالن های مطالعه، آموزش، مرجع ، کمک درسی، کودک و نوجوان و بخش اداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها