سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
خراسان رضوی؛ پیشتاز در پاییزه کتاب

آمارها تا روز ششم طرح پاییزه نشان می‌دهد استان خراسان رضوی با 20012 کتاب، پرفروش‌ترین استان براساس تعداد کتاب است؛ هرچند استان تهران با بیش از 7 میلیارد تومان، استان پیشتاز از لحاظ رقم فروش به‌شمار آید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، طرح پاییزه کتاب ازجمله طرح‌های فصلی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ مجری‌گری موسسه خانه از 23 آبان آغاز شده و تا 5 آذرماه به مدت 13 روز ادامه خواهد داشت.

بر اساس آمار به‌دست آمده تا امروز (سه‌شنبه 28 آبان ماه)
پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها بر اساس تعداد کتاب‌های فروخته شده عبارت‌اند از کتاب رشد اهواز، پردیس کتاب مشهد، کتاب فرازمند رشت و دنیای کتاب قم.

این آمار، بیانگر پیشتازی استان‌ خراسان رضوی در فروش تعداد کتاب، نسبت به سایر استان‌ها است. پرفروش‌ترین استان‌ها نیز بر اساس تعداد کتاب، خراسان رضوی با 20012 کتاب در رتبه اول و استان تهران با 18842 و استان خوزستان با 14115 نسخه فروش در رتبه دوم و سوم هستند و پس از آن‌ها به‌ترتیب استان‌های قم، گیلان، اصفهان، مازندران، فارس، آذربایجان شرقی و گلستان در رتبه‌های دیگر قرار دارند.

پرفروش‌ترین استان‌ها نیز بر اساس میزان مبلغ فروش عبارتند از تهران با فروش بیش از 7 میلیارد تومان، خراسان رضوی با فروش نزدیک به 6 میلیارد تومان و اصفهان با فروش نزدیک به 3 میلیارد و 500 میلیون تومان.

مطابق با اطلاعات رسمی خانه کتاب، 606کتاب‌فروشی عضو طرح شده‌اند که 131 کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و 475 کتاب‌فروشی در مراکز استان مشغول فعالیت هستند و تاکنون تعداد 122 هزار و 918 کتاب به ارزش ریالی ۳۹,۲۲۲,۲۳۶,۹۵۷ در کتاب‌فروشی‌های عضو پاییزه کتاب به‌فروش رفته‌است.

علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی با مشارکت در این طرح می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را تا سقف 120هزار تومان و با تخفیف 20درصدی از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور، خریداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها