جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
فراخوان دهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری منتشر شد

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، برای نخستین‌بار در دهمین جشنواره پژوهشی خود از ایده‌های برتر در حوزه کتابخانه، فناوری و امور آرشیوی با تأکید بر تحول دیجیتال، تجلیل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، فراخوان برگزاری دهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری در حوزه‌های مختلف منتشر شد. سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای نخستین‌بار در این جشنواره از ایده‌های برتر در حوزه کتابخانه، فناوری و امور آرشیوی با تأکید بر تحول دیجیتال تجلیل می‌کند.
 
این جشنواره در حوزه‌های علم اطلاعات و دانش‌شناسی، علوم آرشیوی، مطالعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی و نسخه‌­پژوهی، تاریخ شفاهی و تحول دیجیتال در کتابخانه­‌ها و مراکز آرشیوی برگزار می‌شود.
 
علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره باید در هر یک از زمینه‌های ذکر شده، به منظور ارتقاء خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و پیاده‌­سازی برنامه‌های این سازمان به بهترین نحو، ایده‌ و آثار پژوهشی داشته که محتوا، روش و یا خروجی آن‌ها بینش، دانش یا راهکاری نو در اختیار این سازمان قرار ­دهد.
 
آثار ارسالی باید در قالب‌های کتاب تصنیف یا تألیفی، طرح پژوهشی خاتمه یافته، پایان‌نامه کارشناسی ارشد، رساله دکتری خاتمه یافته و ایده و تولید فناورانه با تأکید بر تحول دیجیتال بوده و زمان انتشار آثار نیز از مهر ۱۳۹۷ تا مهر ۱۳۹۸ باشد.
 
علاوه بر شرایط و شاخص‌­های عمومی ارزیابی محتوا، موضوع و ساختار علمی آثار، موارد دیگری همچون «اثربخشی، حل مسئله و رفع نیازهای علمی و فنی سازمان اسناد و کتابخانه ملی»، « اثربخشی و رفع نیازهای علمی و فنی در موضوع / رشته موردنظر»، «خلاقیت و نوآوری» و «کاربردی بودن»، در ارزیابی و داوری‌ها تأثیرگذار خواهد بود.
 
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۸ به نشانی الکترونیکی http://www.nlai.ir/research-festival ارسال کنند. مهلت تعیین شده برای ارسال آثار تمدید نخواهد شد و آثار دریافتی بعد از این تاریخ در فرایند داوری قرار نمی­‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها