پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
نخستین همایش قصه‌گویی کودک و نوجوان در شهرضا برگزار شد

اولین همایش قصه‌گویی در ادبیات کودک و نوجوان و آسیب شناسی و ایده پردازی در جام باشگاه های کتابخوانی در شهرضا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، اولین همایش قصه‌گویی در ادبیات کودک و نوجوان و آسیب شناسی و ایده پردازی در جام باشگاه‌های کتابخوانی در شهرضا، با حضور علی‌اصغرسید آبادی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نویسنده و پژوهشگر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد.
 
در این همایش ابتدا سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرضا گزارشی از عملکرد جام باشگاه‌های کتابخوانی این شهرستان ارائه داد و گفت: در کارگاه‌های برگزار شده در شهرضا، مروجان کتابخوانی از شهرستان‌های اهواز، شیراز، اصفهان، تهران و نجف آباد شرکت کردند.

وی هدف از برگزاری این برنامه را ترویج کتابخوانی بین کودکان و تشویق بزرگتر‌ها از طریق فرزندان به کتابخوانی و در نهایت دستیابی به جامعه آرمانی کتابخوان بیان کرد.

سپس فرحناز علیزاده به قصه‌گویی پرداخت و همچنین توضیحاتی در خصوص جام باشگاه‌های کتابخوانی و کارگاه‌های برگزار شده ارائه کرد.

در ادامه علی‌اصغر سید آبادی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نگاه به کودک امروز بایستی متفاوت با گذشته باشد، به مقایسه میزان مطالعه متوسط کودکان و نوجوانان در ایران با سایر کشور‌ها پرداخت و به پایین بودن مطالعه در بین جوانان کشور اشاره کرد و گفت: خواندن قصه می‌تواند تاثیر بسزایی در بالا بردن اطلاعات عمومی کودک و نوجوان داشته باشد و در پیشرفت تحصیلی کودکان حتی درس‌هایی مثل ریاضی و علوم نیز مؤثر باشد.

در این همایش اصغر مختاری معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان هم گفت: سال گذشته دو هزار و ١٩٤ باشگاه کتابخوانی در استان اصفهان شکل گرفت.

به گفته وی، رونمایی از آثار نویسندگان شهرضایی در چهار ماه گذشته و برگزاری همایش قصه‌گویی در ادبیات کودک و نوجوان و آسیب شناسی و ایده پردازی در جام باشگاه‌های کتابخوانی، نشان از پتانسیل بالای توجه به ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرضا دارد.
 
مختاری افزود: برای بالا بردن سرانه مطالعه در کشور طرح‌های پایتخت کتاب، روستاهای دوستدار کتاب و یارانه خرید کتاب اجرا شده است و استان اصفهان نیز در همه این طرح‌ها مشارکت فعال داشته است؛ به طوری که در طرح روستاهای دوستدار کتاب، روستای «پوده» از توابع شهرستان دهاقان و روستای «علوی» از توابع شهرستان کاشان و «سفت جان» از توابع شهرستان داران انتخاب شدند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: طرح یارانه خرید کتاب در فصول مختلف و جام باشگاه‌های کتاب خوانی به صورت عیدانه و تابستانه و پاییزه اجرا شده است و اصفهان جزو اولین استان‌ها در استفاده از این یارانه و خرید کتاب و همچنین از میزان خرید تعداد کتاب بوده است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها